З 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров'я і з часом рецепти на ліки стануть електронними. Потенційно збільшиться кількість аптек у програмі, а споживачі зможуть отримувати ліки ще швидше і зручніше. За рецептом споживач зможе отримати ліки незалежно від місця проживання у будь-якій аптеці, яка підписала договір зі вищевказаною службою. Також з 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми. Замість розподілу коштів субвенції по регіонах працюватиме Національна служба здоров'я, тобто діятиме прямий контракт між вказаною службою та аптекою.
Незмінним залишиться головний принцип програми – забезпечення споживачів ефективними, якісними і безпечними ліками безоплатно або з незначною доплатою. Нагадуємо, що нині відповідно до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, що затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.2018 №1446) - це 261 препарат (з них 59 – безоплатних) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми, діабету ІІ типу.
У разі виявлення порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню, а також стягнення плати за лікарські засоби, що повинні відпускатись безкоштовно, громадяни можуть звертатись до Сектору контролю за регульованими цінами за адресою: 29000, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, 2 поверх, кабінет 202, або за телефоном (0382) 79-51-55.
У зверненні обов’язково вказується найменування суб’єкта господарювання, його місцезнаходження та додаються наявні у заявника документи чи їх копії, які підтверджують його взаємовідносини з цим суб’єктом господарювання та/або вказують на порушення його законних прав (платіжні документи тощо).