За даними ДУ Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України захворюваність на грип та ГРІ в області залишається на неепідемічному рівні: показник захворюваності на 100 тис. населення нижче порогового рівня, на 3,5% (47 тиждень: 19.11.18.- 25.11.18.).
Найнижчий показник захворюваності відмічається у Старосинявському районі – 135,5; найвищий – у м.Хмельницькому 1091,0 на 100тис. населення. Серед всіх захворілих питома вага дітей становить 74,3%; госпіталізовано 3,6% від загальної кількості захворілих. Взагалі по Україні спостерігається низька інтенсивність активності грипу; при цьому мінімальний рівень захворюваності реєструється у Тернопільській області; максимальний – у Київській.
Що потрібно знати про ГРІ та ГРИП
1.Симптоми.
Зазвичай симптоми з являються раптово. Найчастіше це:
- різке підвищення температури тіла (більше 38 С);
- головний біль, біль у м’язах, біль у горлі;
- нежить, кашель.
2. Корисні поради.
Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу - щорічне щеплення, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.
- «Захворів – сиди вдома». Грип швидко передається, тому так званий, «трудовий героїзм» (коли хворий йде на роботу), лише сприятиме поширенню інфекції.
- Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
- Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів, але якщо не має води і мила, використовуйте спрей для рук на спиртовій основі.
- Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками до обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
- Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищуйте поверхні до яких торкався хворий, до якої часто торкаєтеся самі – вдома, на роботі, в навчальному закладі.
- Привчить себе до корисних звичок.Будьте фізично активними, уникайте стресу, випивайте багато рідини та харчуйтеся поживною їжею.
3. Застерігаємо від надмірного та необґрунтованого вживання препаратів для лікування грипу та респіраторних інфекцій.