Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період (з 12.10.2018р. по 18.10.2018р.), відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІV квартал 2018 року, спеціалістами відділу проведено 1 планову виїзну перевірки характеристик машин електромеханічних побутових з умонтованим електродвигуном. Інструментів ручних пневматичних, гідравлічних або з умонтованим електричним або неелектричним двигуном (дрилі, пили, газонокосарки та інша техніка для побутового використання) відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".
Проводиться поточна робота по позапланових заходах по ланцюгу постачання, відповідно доручень Департаменту захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби України.
За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 7 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 3 Рішення щодо усунення формальної невідповідності та 4 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукціїї на ринку.
За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 2 Рішення.
За розповсюдження та введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам Технічних регламентів до суб'єктів господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 1,275 тис.грн., відповідно Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".
При проведенні планових заходів відеофіксація застосовувалась.
Відділ захисту споживачів
За період з 12.10.2018р. по18.10.2018р. відділом захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області одержано 15 зверненнь громадян: 5 письмових і 10 усних. Крім того, згідно телефонного зв’язку 18 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Із 15 розглянутих звернень громадян, 9 зверненнь за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів. Повернуто коштів споживачам на суму 25,372 тис.грн.
Проведено 3 позапланові перевірки, про що складено відповідні документи. До адмінвідповідальності притягнуто одну особу на суму 0,170 тис. грн.
В усіх випадках при перевірках проводилось відеоспостереження.
16.10.2018р. головний спеціаліст відділу Левкун Т.О. прочитала лекцію в Хмельницькому кооперативному торгівельно-економічному інституті на тему “Перевірки якості продовольчих та непродовольчих товарів та розгляд звернень громадян”.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 7319 га.
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин на осінній період 2018 року в господарствах області. Проведений захист посівів від шкідливих організмів на площі 16,95 тис. га. Закуплено засобів захисту рослин 14,6 тонн.
Видано документів дозвільного характеру:
-
фітосанітарних сертифікатів –139 штук;
-
карантинних сертифікатів – 49 штук.
Проведено інспектування та огляд:
-
транспортних засобів – 291 одиниць;
-
обстеження хлібоприймальних підприємств – 3 одиниці ;
-
зерна, зернопродуктів – 251 тонн;
-
насіння зернових,бобових - 132 тонн;
-
продуктів харчування - 662 тонн;
-
технічних, олійних та інших матеріалів – 832тонн;
-
лісоматеріалів - 2672 м3;
-
пиломатеріалів - 328 м3;
-
пакувальної тари з деревини –3852 одиниць;
-
свіжих овочів, фруктів – 165 тонн;
-
виробів з деревини – 36 тонн;
-
інших об’єктів регулювання -927 тонн.
Проведено 3 планових заходи державного контролю, виявлено 2 порушення законодавства у сфері захисту рослин, складено 2 приписи щодо усунення порушень. Проведено відеофіксацію у 3 перевірках.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Проведено інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва і незаконності введення в обіг насіння та садивного матеріалу без супроводу сертифікатів з розповсюдженням «Методичних рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур» з 7 суб’єктами господарювання.
Проведено оціночні співбесіди та оцінювання результатів службової діяльності державних службовців відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва області у 2018 році. За результатами оцінювання підготовлено висновки щодо результатів оцінювання службової діяльності державних службовців та проведено ознайомлення з ними головних спеціалістів відділу. Розглянуто Завдання, ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців відділу на 2019 р.
Підготовлено та проведено навчання головних спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва на яких було розглянуто зміни законодавства в сфері охорони прав на сорти рослин.
Надавалась консультативна допомога суб’єктам господарювання області щодо проведення сортозаміни та сортооновлення‚ придбання насіння сільськогосподарських культур‚ застосування норм і положень чинного законодавства України.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу були опрацьовані та внесені до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 100 потужностей. Всього зареєстровано на території області 11568 потужностей.
Надано погодження на експорт 7-ми партій яєць курячих та однієї партії молочної продукції.
Відділ безпечності харчових продуктів
Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ – 180 та свиней - 985, інших видів тварин – 350, 2460 зразків молочних продуктів, 2980 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2700. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 120 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 185 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 110 кг рослинної продукції.
За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.
За звітний період проведено 41 захід державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів, з них:
-13 планових та 28 позапланових перевірок.
В рамках державного контролю проводились відбори харчових продуктів, які досліджувалися на показники безпеки Проводився відбір та доставка зразків рослин в рамках плану державного моніторингу.
За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:
-
432 гол ВРХ;
-
209 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.
Відділ організації протиепізоотичної роботи
Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:
- сказу – 6612 голів,
- сибірки - 16123 голови,
- класичної чуми свиней – 9375 голів,
- досліджено на туберкульоз – 2551 голову
- досліджено на лейкоз – 5467 голів.
Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 11091 бесіду, роздано 4247 інформаційних матеріалів, розклеєно 510 листівок, в пресі надруковано 2 статті.
За рахунок коштів державного бюджету отримано дератизаційний засіб, проводиться його розподіл між установами державної ветеринарної медицини області. Аналізується використання деззасобів, проводиться їх інвентаризація.
Ведеться аналіз виконання протиепізоотичних планів у ІІІ кварталі поточного року.
Взято участь у нараді по питанню відкриття полювання на парнокопитних та хутрових звірів в сезоні 2018-2019 років за участю працівників державної лісової охорони, користувачів мисливських угідь, інших зацікавлених осіб. Обговорено питання співпраці, визначено напрямки взаємодії при обліку ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин, проведенні заходів з профілактики АЧС, сибірки.
На сайті відділу розміщено матеріали інформаційного характеру.
Посилено заходи з профілактики сибірки.
Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних ветеринарно-поліцейських груп з початку року перевірено 2610 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 528 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 24 за порушення при перевезенні риби.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що за звітний період проведено 7 планових та 3 позапланових перевірки, 110 комісійних обстежень об’єктів з них: 11 дитячих навчальних закладів, 2 загальноосвітніх навчальних заклади, 2 об’єктів торгівлі, 103 криниць громадського користування та 2 сільських водопроводи. Приймалась участь в роботі комісії по розгляду звернень громадян, обстежень об’єктів для отримання ліцензій на медичну діяльність.
Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства взяв участь у підсумковій нараді на тему «Актуальні питання здійснення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства» на базі Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, погодження та розгляд двотижневих перспективних меню дитячих дошкільних та навчальних закладів.