Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період проведено 2 планові виїзні перевірки у розповсюджувачів, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІ квартал 2018 року.

Відповідно доручення Держпродспоживслужби України проведено 3 позапланові виїзні перевірки характеристик кабельної продукції на відповідність її вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання (постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015року №1067).

Прийнято 2 рішення про  обмеження продукції на ринку шляхом:

- усунення формальної невідповідності та тимчасової заборони надання продукції на ринку.   

Скасовано 6 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів за результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами

За порушення вимог Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", відповідно ст. 44 до трьох суб'єктів господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 13.6 тис.грн..

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 3 звернень  громадян. Окрім того, 25 споживачам надано усні консультації та роз’яснення  щодо їх прав. З 28 розглянутих звернень громадян, 25 звернень за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Проведено 2 перевірки: 1– планова, 1 – позапланових, про що складено відповідні документи.

До 1-го суб’єкта господарювання застосовано адміністративно-господарчі санкції в розмірі 0,399 тис.грн.

Притягнуто до адмінвідповідальності 1 особа з накладенням штрафних санкцій на суму 0.170 грн. До 1-го суб’єкта господарювання застосовано адміністративно-господарчі санкції в розмірі 0,229 тис.грн.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами  фітосанітарної безпеки за звітний період з 10.05.18р. по 16.05.2018р. проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 3339 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

-   про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в весняний період 2018 року в господарствах області. Проведено обробітки посівів сільськогосподарських посівів  на площі 447 тис. га.;

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

-     щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;  

-     орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

  • фітосанітарних сертифікатів  -211 екз.;

  • карантинних сертифікатів  -  31 екз.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

  • проведено обстеження лісових угідь на площі – - га;

  • транспортних засобів - 430 одиниць;

  • насіння зернових, бобових, технічних культур - 1450  тонн;

  • зеpна і зерно продуктів  – 1122 тонн;

  • продуктів  харчування – 630 тонн;

  • технічних, олійних та інших матеріалів – 1027 тонн;

  • свіжих овочів - 76 тонн;

  • зрізу квітів – 189тис. шт.;

  • лісоматеріалів  - 4141,1 м3;

  • пиломатеріалів  - 439,769 м3;

  • пакувальної тари  з деревини – 2641 одиниць;

  • виробів  з деревини – 66 тонн;

  • інших об’єктів регулювання -  236 тонн.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

За звітний період здійснювався моніторинг відведення та стану насінницьких посівів озимих і ярих культур суб’єктами насінництва та розсадництва області, які планують виробництво насіння для реалізації.

Продовжувалось проведення заходів спрямованих на попередження порушень законодавства  України в сфері насінництва та розсадництва, зменшення обігу неякісного насіння при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі насінням овочевих та баштанних культур, садивним матеріалом плодових та ягідних культур.

Проводилась робота з спеціалістами агроформувань щодо роз’яснення порядку визначення сортових і посівних якостей насіння, сортових і товарних якостей садивного матеріалу.

Надавалась консультативна допомога агроформуванням щодо ведення насінництва та удосконалення догляду за насінницькими посівами сільськогосподарських культур, додержання технологічних та методичних вимог насінництва для забезпечення збереження сортової чистоти насінницьких посівів озимих та ярих культур, порядку визначення сортових і посівних якостей насіння, сортових і товарних якостей садивного матеріалу, підготовці матеріально технічної бази до приймання насіння нового врожаю.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43678 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 58 одиниць техніки.

Знято з обліку 25 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 46 потужності. Всього зареєстровано на території області 10751 потужностей.

Погоджено дозвіл на експорт:

  • двох партій яєць до Республіки Молдова;

  • однієї партії м’ясо-ковбасних виробів до Республіки Молдова;

  • двох некомерційних тварин до Російської федерації;

  • однієї партії молочної продукції до Казахстану;

На даний час під контролем спеціалістів на території Кам’янець-Подільського району знаходиться на карантині сформована партія овець в кількості 24 голови для подальшого експорту до Російської Федерації.

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік та з метою дотримання норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»  на території області на протязі тижня проведено 27 планових заходів з них 9 було здійснено з метою перевірки дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та 16 заходів у сфері ветеринарної медицини.

Також було проведено 8 позапланових заходів з них:

  • 2 позапланових заходи з метою перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів;

  • 6 позапланових заходів у зв’язку з поданням суб’єктом господарювання письмової заяви про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

В ході проведених позапланових заходів за зверненням суб’єктів господарювання  було видано за результатами заходів 2 експлуатаційних дозволи на право здійснення виробництва та обігу харчових продуктів. Здійснено обстеження 2 господарств та поставлено на карантин 2 партії птиці у загальній кількості 59 тисяч голів які поступили з Республіки Польща. Також проведено 2 позапланових заходи з метою клопотання про надання дозволу на завезення імпорту поголів’я птиці  з Республіка Польща.

Відділ безпечності харчових продуктів

Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 2010, інших видів тварин – 1880, 4028 зразків молочних продуктів, 2750 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2500. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 400 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 105 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 350 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 6 особи.

За звітний період проведено:

- 10 планових та 4 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів;

- 35 комісійних обстежень, в тому числи: 12 навчальних та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. За результатами перевірок складено приписи та встановлено терміни виконання.

З початку року ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

  • 19255 гол. ВРХ (в тому числі за звітний період – 1714 гол);

  • 145  гол. ДРХ;

  • 15914 гол. свиней (в тому числі за звітний період – 1096 гол), які утримуються в господарствах фізичних осіб.  

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень  щеплено проти:

- сказу – 458 голів,

- сибірки - 948 голів,

- досліджено на лейкоз – 5667 голів,

- досліджено на туберкульоз – 4951 голову.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 453 бесіди, 13 сходів села, роздано 1369 інформаційних матеріалів, розклеєно 2628 листівок, надруковано 6 статей в пресі.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 1039 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 226 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 18 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд та узгодження інструкцій на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, розгляд документів «Щодо експлуатації місць видалення відходів» та генеральних планів забудови населених пунктів.

Проведено:

  • 165   комісійних  обстежень об’єктів.   З них – 14 об’єктів централізованого водопостачання,    4 дитячих навчальних закладів, 4 загальноосвітніх навчальних закладів, 16 об’єктів торгівлі,  2 – об’єкти ресторанного господарства, 4 полігонів/місць видалення відходів, 3 дитячих оздоровчих закладів, 1 заклад відпочинку, 109 криниць громадського користування;

  • обстеження 1 приміщення для ведення медичної практики;

  •  державний санітарно-епідеміологічний контроль 101  вантажу на митницях призначення, в тому числі -  101 - через «Єдине вікно», (1 відмова).

Взято участь:

  • в роботі колегії  Дунаєвецької РДА із виступом на тему  : « Про дотримання санітарно – гігієнічних  вимог в закладах торгівлі та громадського харчування»;

  • в засіданні архітектурно-містобудівної ради  при відділі містобудування та архітектури облдержадміністрації по  розгляду генеральних планів сільських населених пунктів сільських населених пунктів Ізяславського  району (с. с. Півнева Гора, с. Комини, с. Білотин Білотинської сільської ради); Теофіпольського району (с. с. Ординці, Лютарівка Ординської сільської ради);  Деражнянського  району- с. Мазники) .   Надані пропозиції;

  • у нараді при Городоцькій міській раді щодо вирішення питання ліквідації стихійної торгівлі у місті.

Проведено:

  • семінар-нараду з керівниками пришкільних таборів з денним перебуванням дітей Камянець-Подільського райну;

  • семінар-навчання працівниками  ДНЗ «Колобок» та ЗОШ I –III ст.  c. Кугаївці Чемеровецького району.

сайт зроблено в adgrafics