Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

В  Україні зареєстровано понад  сто видів комірних шкідників , які  пошкоджують зерно і зернову продукцію під час зберігання. Найпоширеніші з них  це комірний і рисовий довгоносики, малий борошняний і булавовусий хрущаки, суринамський та коротковусий рудий борошноїди, зерновий шашіль, гороховий зерноїд, зернова міль, комірна та малинова вогнівки , борошняний кліщ.

j1

Комірний довгоносик

j2

Довгоносик рисовий

j3

Малий борошняний хрущак

Вчасні та якісні обстеження з метою виявлення зараженості зерна і зерносховищ шкідниками , своєчасно проведені профілактичні заходи можуть попередити застосування  винищувальних заходів і вберегти зернопродукцію від заселення й пошкодження шкідниками. Зернопродукти,які зберігаються протягом тривалого часу , потрібно обстежувати регулярно.Контролюють температуру,вологість і заселеність шкідниками зерна в насипу. Вологість і заселеність продовольчого та фуражного зерна визначають не рідше одного  разу в місяць. Обстеженню на наявність шкідників підлягають  зерно, тара, стіни, підлога, її шпарини, інші місця сховища.

j4

Борошноїд суринамський

j5

Шашіль зерновий

j6

Зерноїд гороховий

Стратегія захисту зернових запасів від шкідливих організмів грунтується на особливостях їх розповсюдження ,розмноження і шкідливості в залежності від умов , способів і режимів зберігання зерна і зернопродукції та  поєднує комплекс профілактичних і винищувальних заходів у всіх стадіях заготівлі , траспортування та тривалого зберігання.

Профілактичні заходи , спрямовані на недопущення комах у складські приміщення , створення умов  (контрольована температура та  вологість) які погіршують їх розвиток , стримують розмноження  включають:

  • Використання зерносховищ , які відповідають технічним і санітарним  вимогам для забезпечення надійного зберігання в них зерна та зернопродуктів;
  • Піготовку приміщень до  прийманння зерна ;
  • Роздільне розміщення зерна на зберігання за категоріями натурної маси , засміченості, вологості,зараженості шкідниками;
  • Систематичний нагляд за  станом зерна , що зберігається. Контролюють температуру насипу зерна , вологість, зараженість шкідниками , розвиток пліснявіння.
  • Це дозволяє своєчасно  виявити вогнища самозігрівання  та шкідників і вжити необхідних заходів щодо їх знешкодження.

Тривала низька температура затримує  розвиток і розмноження шкідників, через що вони поступово гинуть. Охолодження зерна проводять пасивним (відчинення дверей , вікон)  або активним (вентилювання, пересипання зерна транспортерами) способами. Зниження температури зерна до -5…-10 може забезпечити повне знищення  шкідників.

j7

Зернова міль

j8

Південна комірна вогнівка

j9

Борошняний кліщ

За виявлення в зерні  або зернопродуктах навіть невеликої кількості шкідників  треба негайно вдаватись до спеціальних винищувальних заходів . Провідну роль у боротьбі з   шкідниками зернових запасів відіграє хімічний метод , який складається з вологої і аерозольної дезінсекції , фумігації.

Роботи по превентивному та знезаражуючому хімічному обробітку проводяться виключно спеціалізованими підприємствами , що мають відповідні державні ліцензії на проведення вказаних робіт.

 

 

Головний спеціаліст

відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків                       О.Костецька.

сайт зроблено в adgrafics