Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

DSC02181

03 листопада відбулось позачергове засідання комісії з питань ТЕБ і НС облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченко. 

На порядку денному розглянуто питання про загрозу виникнення  надзвичайної ситуації у зв’язку зі зривом опалювального сезону в м. Шепетівка.

В засіданні прийняв участь начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області  Баланюк І.М.

Зокрема, в своїй доповіді Ігор Баланюк зазначив: параметри комфортного мікроклімату безпосередньо впливають на самопочуття, здоров’я людини, а також на її працездатність.

Особливо вразливі до низьких температур діти та люди похилого віку. Низькі температури навколишнього середовища, призводять до інтенсивної тепловіддачі організму людини, його переохолодження, а тому зниження імунітету та можливості протидіяти різним хворобам, в тому числі грипу, іншим гострим вірусним інфекціям.

Не випадково, що в багатьох країнах світу жорстко регламентуються параметри мікроклімату в закладах та установах, де перебувають дорослі та діти. А тому, своєчасний початок опалювального сезону, в першу чергу соціально-важливих об’єктів та житла - це запорука профілактики різних захворювань, в тому числі простудних.

На жаль, це не завжди розуміють і виконують керівники, від яких залежить вирішення цього питання.

Маємо негативний приклад по місту Шепетівці. До цього часу, опалювальний сезон в місті так і не розпочався, що може призвести до масових простудних захворювань дітей та дорослих.

За наявними у нас даними, на сьогодні температура повітря на ряді важливих соціальних об’єктів не відповідає гігієнічним нормативам. Так, температура в приміщеннях Поліклініки вузлової станції Шепетівка – не відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил для таких об’єктів («Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико санітарну) допомогу», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 02.04.2013 року №259). Зокрема, в оглядовій кімнаті гінекологічного кабінету вона становить - 16°C, в кабінеті педіатра, де оглядають дітей, часто їх роздягаючи – всього 15°C, а в кабінеті невропатолога цей показник – на межі 12°C. Про яке лікування людей в цих та інших кабінетах можна говорити? Там навпаки можна захворіти.

Дуже серйозна ситуація в дитячих закладах міста. Так, в початкових класах «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4» (вул. В.Котика, 75) температура сягає всього - 13°C. Таких же початкових класах (тобто для маленьких дітей) «Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням основ економіки і правознавства» (вул. Героїв Небесної Сотні, 34) - температура сягає всього - 9°C.

Не краща ситуація в «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та ліцею» (вул. Горбатюка, 61), «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – гімназія» (вул. Героїв Небесної Сотні, 56), «Спеціалізованій школі – інтернаті І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів» (пр. Миру, 27) – де температура в навчальних класах не перевищує 10-11°C. І навіть в кімнаті гуртожитку цієї спеціалізованої школи-інтернату, де діти повинні відпочивати, відігрітись, в комфортних умовах підготовити уроки на наступний день – температура сягає лише - 10-11°C. Ці факти є грубим порушенням вимог «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» (ДСанПіН 5.5.2.008-01), згідно яких температура повітря в класах і кабінетах повинна бути не менше 17-20°C, а в спальних кімнатах – не менше 18-20°C.

Також, не вирішена проблема дотримання належного температурного режиму в дитячих садочках, де температура згідно вимог «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» від 24.032016 №234, повинна бути в залах для занять музикою та фізичною культурою +18-19 °С, інших приміщеннях +19-23°С, а в приміщеннях басейнів - +29-30°С. Маємо інформацію, що рішенням міського голови припинено роботу ДНЗ №1 «Перлинка» (вул.Шешукова,6м) та №4 «Світлячок» (вул. Старокостянтинівське шосе, 24). Однак, це ніяк не вирішує проблему, адже ці діти залишаються вдома невідомо з ким. При цьому, в більшості випадків, наголошую – в холодних квартирах, адже 362 будинки, або майже 600 квартир цього ж міста, теж не опалюється, що є додатковим ризиком виникнення у дітей та дорослих простудних захворювань, в тому числі грипу.

В результаті, проаналізувавши показники інфекційної захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції у м.Шепетівка, відмічаємо ріст захворюваності з початку епідемічного сезону (з 40-го тижня року – 02.10.2017). Ріст захворюваності реєструється серед всіх вікових груп населення. Найвищі показники зареєстровані серед дитячого населення, в основному серед дітей до чотирьох років.

За останній 43 тиждень епідсезону, в м. Шепетівка на грип та ГРІ захворіло 287 осіб, 246 з них діти до 17 років – 85,7%. Госпіталізовано в лікувальні заклади – 9 осіб. При цьому – це все діти різного віку. Найбільше захворіло дітей неорганізованого та організованого дошкільного віку – 45%. Всього ж з початку епідсезону, тобто з 2.10.2017 року в місті Шепетівка захворіло на грип та ГРІ – 1149 осіб, із них 897 дітей. Госпіталізовано в лікувальні заклади 39 чоловік – всі діти. Поки що епідемічний поріг в місті не перевищено, але в такій ситуації цього можна чекати найближчим часом.

Грип - досить небезпечне захворювання, із чисельним важкими ускладненнями та відносно високою смертністю. Можливі ускладнення після перенесеного грипу досить різноманітні і вони можуть бути набагато небезпечніші, ніж саме захворювання. Найбільш поширені із них це - бактеріальна та вірусна пневмонія, менінгіти, отити, міозити загострення хронічних недуг (астми, діабету, застійної серцевої недостатності). До групи підвищеного ризику входять маленькі діти, люди похилого віку, люди зі зниженим імунітетом.

      Загострюю увагу всіх присутніх, що проблеми недотримання встановленого температурного режиму на ряді об’єктів мають місце і в інших містах та районах області. Тому, звертаюсь до керівників органів влади, місцевого самоврядування, управлінь та департаментів, голів ОТГ, сільських рад, на балансі яких знаходяться вказані вище та інші об’єкти - негайно провести заходи по дотриманню на них належних параметрів мікроклімату, передбачених гігієнічними вимогами, адже за цим стоїть здоров’я мешканців нашої області.

      За підсумками наради комісією з ТЕБ і НС були прийняті відповідні рішення. Встановлені відповідальні керівники служб, відомств  за виконання пропозицій.

сайт зроблено в adgrafics