Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

   Не такий уже і новий клопіт для подільських аграрників – неперебірливий шкідник з кумедною назвою Оленка волохата успішно закінчив міграцію з Буковинських садів та почав наносити шкоду сільгоспкультурам і на теренах Хмельниччини. Першими за порадою до спеціалістів стали звертатись господарі з наближених до Дністра районів – Новоушицького та Кам’янець-Подільського, де волохата нахаба пошкоджує плодові дерева, квіти, озимий ріпак тощо: що це за напасть і як вберегти від неї урожай?

   Звертаємо Вашу увагу на те, що на посівах озимого ріпаку проходить заселення ріпакового квіткоїда, який є небезпечним шкідником ріпаку.

   Американський білий метелик – поліфаг, що пошкоджує понад 300 видів різних трав'янистих, кущових та деревних культур. Це білосніжний, з шовковистим відливом метелик. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах, літає в основному вночі. Живе 8 – 10 діб. Самки відкладають яйця на нижню частину листка, після чого гинуть.

   Відповідно до наказу Держпродспоживслужби України від 17.06.2016 № 159 «Про забезпечення виконання основних напрямків державної політики у сфері захисту рослин, надання інформації щодо діяльності управлінь Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в областях» та з метою визначення чисельності шкідників у місцях зимівлі, виживання їх морфологічного стану спеціалісти фітосанітарної безпеки з 1 по 15 квітня цього року провели весняні контрольні обстеження.

   При обстеженні виявлено, що посіви озимих культур і ріпаку засмічені зимуючими та озимими бур’янами, яких нараховується 16-28 в осередках 76 шт.кв.м. Такий стан посівів пригнічує культурні рослини.

Ні для кого зараз не секрет, що кількість бджіл на планеті стрімко зменшується з року в рік.  Багато тому є причин, але найбільш масштабною – це отруєння бджіл пестицидами.

  Картопля - це одна з найпопулярніших культур, вирощуваних на наших присадибних ділянках. Страви із картоплі дуже частий гість на наших столах. Тому тема посадки картоплі та захисту її від шкідливих організмів  завжди залишається актуальною.

     Перед посадкою картоплі переконайтесь чи садивний матеріал не уражений хворобами.    Одна з найнебезпечніших хвороб картоплі — бура гниль. Її спричиняє бактерія Ralstonia solanacearum (R3), карантинний організм для України, входить до 1-го списку «Переліку шкідників, хвороб рослин і бур’янів, що мають карантинне значення в Україні». Ця хвороба (бура гниль) є майже в усіх країнах, де вирощують картоплю.

Навесні пожвавлюється реалізація садивного матеріалу (саджанців) багаторічних рослин на ринках роздрібними продавцями та спеціалізованими магазинами.

Фітосанітарна ситуація в агроценозах області визначатиметься  комплексом  агрокліматичних,  природних і господарських факторів,  вплив яких  позначиться на процесі регулювання чисельності шкідників та розвитку хвороб на господарсько - невідчутному рівні, що забезпечить сприятливий стан посівів.

сайт зроблено в adgrafics