Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

   Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби Хмельницької області, з метою виявлення і моніторингу різних видів комах-шкідників, як карантинних, так і аборигенних - поширених на теренах Хмельниччини, розпочали обстеження сільськогосподарських посівів, садових, паркових та лісових насаджень, складських приміщень за допомогою феромонних пасток, що дасть змогу отримати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, а на підставі отриманих при цьому даних, планувати відповідні запобіжні заходи.

   Зернові колосові культури уражуються багатьма хворобами, переважно паразитарної природи. Їх збудниками є гриби, бактерії, віруси, мікоплазми, нематоди. Недобір врожаю зернових колосових від комплексу хвороб становить в середньому 12-18%, а в роки епіфітотій – 25-50% і більше.

   Назва якась така дивна – чортополохівка. Хто там ще кілька років назад міг знати щось про чортополохівку? Цей шкідник-емігрант ще колись їв тільки бур’яни, а тепер вже перекочувався на городину,    пошкоджує сою, соняшник, коноплю, бавовник, буряк, зернобобові, баштанні та інші культури, з бур’янів кропиву, осот, будяк, чортополох, татарник.

   Весна з чималими коливаннями температур у вегетаційний період, з такою кількістю вологи, якої вистачило б, мабуть, на два, а в окремих регіонах і на три роки. Нині перед хліборобами стоїть кілька питань: чи дозволять погодні умови зібрати урожай без великих втрат кількості і якості; яка наразі якість зерна, котре ще стоїть на колосі в полі; якої якості насіннєвий матеріал ми отримаємо.

   Весна-2019 в розпалі: непроста, зі штормовими попередженнями, коливаннями температур, дощами, місцями з приморозками. Проте селяни та дачники самовіддано проводять всі необхідні заходи догляду за своїми ділянками. Останнім часом багато людей задає фітосанітарним спеціалістам одне і те ж питання: чому після масового цвітіння абрикосів раптово засох цвіт?

   Щоб зібрати якісний урожай овочів потрібно заздалегідь подбати не лише про насіння та добрива для рослин, а й провести профілактичні роботи, щоб попередити появу шкідників. Якщо з іншими комахами можна легко впоратися за допомогою інсектицидних або акарицидних препаратів, то, борючись із дротяником, доведеться докласти зусиль.

   Звертаємо Вашу увагу на те, що на посівах цукрових буряків проходить заселення крайових смуг полів сірим буряковим довгоносиком, який створює загрозу посівам, насамперед, що межують з минулорічними бурячищами.

   Не такий уже і новий клопіт для подільських аграрників – неперебірливий шкідник з кумедною назвою Оленка волохата успішно закінчив міграцію з Буковинських садів та почав наносити шкоду сільгоспкультурам і на теренах Хмельниччини. Першими за порадою до спеціалістів стали звертатись господарі з наближених до Дністра районів – Новоушицького та Кам’янець-Подільського, де волохата нахаба пошкоджує плодові дерева, квіти, озимий ріпак тощо: що це за напасть і як вберегти від неї урожай?

   Звертаємо Вашу увагу на те, що на посівах озимого ріпаку проходить заселення ріпакового квіткоїда, який є небезпечним шкідником ріпаку.

сайт зроблено в adgrafics