Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

    Вирощування якісної плодово-ягідної продукції заняття не з легких: потребує спеціальних знань, умінь, досвіду, значних грошових вкладень і цілорічної уваги, проте в Новоушицькому районі цією справою займаються чимало господарів. Останнім часом інтенсивних садів висаджено 221,5га, в основному це посадки яблуні, крім того біля 10 га займає груша, 8 – слива, в ТОВ «Сади Дністра» вирощують близько 60 га горіха волоського.

   Один з популярних і святкових звичаїв США, Канади, Австралії та інших країн – День Бабака, що полягає у визначенні тривалості і характеру весни за поведінкою спеціально утримуваної тварини відзначається щороку 2-го лютого.

   Спеціалісти в сфері фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживлужби в Хмельницькій області спільно з спеціалістами агроформування систематично проводять обстеження посівів озимих культур.

   Повитиця польова - злісний бур,ян – паразит, який засмічує посіви багаторічних, однорічних трав, городні культури, сади та виноградники. Суцільна маса повитиці у вигляді густого войлоку тонких стебел спричиняє повне відмирання культурних рослин і втрату врожаю, особливо уражує посіви люцерни, моркви, картоплі, томатів, петрушки, цибулі.

Регулярний моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських посівів, уміння правильно визначити хворобу за перших симптомів, знання особливостей розвитку хвороб та їхньої шкодочинності на різних етапах розвитку рослини має велике значення для обрання правильної стратегії хімічного захисту озимих зернових культур.

Останніми роками на посівах зернових культур дедалі агресивніше проявляють  себе хвороби. Основні причини їх виникнення – порушення агротехніки, неякісний посівний матеріал,  не зовсім якісні протруйники, невідомого походження.

   Ефективні способи боротьби з травневими жуками, точніше, з їх білими личинками ось вже багато років хвилюють велику кількість садівників та городників. Нескінченне поїдання цим незнищенним шкідником картоплі, моркви, столового, кормового буряка, полуниці, коріння дерев і інших садових рослин, часто викликають у власників земельних ділянок масу проблем і душевних розчарувань.

      Мишоподібні гризуни істотної шкоди в нашій місцевості завдають посівам зернових культур, ріпаку, багаторічним травам, іншим культурам і представлені полівками та мишами. Серед полівок переважають полівка сіра або звичайна. З мишей в агроценозах найчастіше зустрічається миша польова та хатня миша. Свої гнізда мишоподібні гризуни влаштовують у грунті на глибині 15-35 см. За спекотного літа та холодної зими без снігу гнізда розташовуються глибше.

Перезимівля озимих зернових  культур є однією з найважливіших  агрономічних проблем у виробництві зерна, яку потрібно завжди враховувати і знаходити засоби  максимального зменшення її шкідливих наслідків. Постійний моніторинг стану посівів озимих культур на протязі  всього зимового періоду з подальшим визначенням агротехнічних заходів по зниженню негативного впливу екстремальних  погодніх умов є дуже важливим та актуальним. Для цього існує найбільш простий, поширений та надійний метод відрощування  рослин в монолітах.

Зимової пори особливої уваги потребують багаторічні плодові насадження: в першу чергу слід проводити санітарні заходи: вирізування сухих, травмованих і хворих гілок та замащування місць зрізів садовим варом; збирання і знищення муміфікованих плодів, зимуючих гнізд і яйцекладок шкідників, які можна розгледіти на листках скріплених павутинням, на корі у вигляді цяток, плям, дірочок, червонуватого забарвлення, на невеликих гілках у вигляді щільних кілець, під корою.

сайт зроблено в adgrafics