Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

   18.10.2018 року головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Лев Хоміч взяв участь у нараді з питань відкриття полювання на парнокопитних та хутрових звірів в сезоні 2018-2019 років за участю працівників державної лісової охорони, користувачів мисливських угідь, інших зацікавлених осіб. Під час засідання було обговорено питання співпраці, визначено напрямки взаємодії при обліку ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин, проведенні заходів з профілактики АЧС, сибірки.

   В період з 21 по 28 вересня 2018 року в Хмельницькій області проводилася кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків. Розкидання приманок відбувалося над лісовими та польовими угіддями краю, поза територіями населених пунктів.   Площа розкидання приманок з вакциною склала 15212 км2. Всього використано 304,240 тис. доз вакцини.   Область являється стабільно неблагополучною по сказу тварин і вищевказані заходи повинні сприяти покращанню епізоотичної та епідеміологічної ситуації.

   Сьогодні, 21.09.2018 р., розпочато проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Хмельницької області. Розповсюдження вакцини літаком над населеними пунктами області здійснюватиметься по такому маршруту: Кам’янець-Подільський, Чемеровецький, Городоцький , Волочиський, Теофіпольський, Білогірський, Ізяславський, Славутський, Шепетівський, Полонський райони.

Шановні краяни !     В період з 14 по 25 вересня 2018 року на території нашої області будуть проводитись заходи із переоральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

   Епізоотична ситуація щодо поширення африканської чуми свиней (АЧС) у Європі залишається складною. Тенденція до погіршення простежується впродовж 2018 року, а особливо – за результатами липня поточного року.

   Гіподерматоз великої рогатої худоби (ВРХ) являє собою хронічний запальний процес, який локалізується під шкірою в результаті попадання туди оводів під назвою «Hypodermatidae». Паразитування цих комах викликає поступову інтоксикацію організму і це стає причиною зниження продуктивності тварин.

Про затвердження нормативно-правових актів з розвитку бджільництва Інструкція щодо попередження і ліквідації хвороб і отруєнь бджіл Закон України Про бджільництво Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України Державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 

Що варто знати про ящур? Африканська чума свиней Заразний вузликовий дерматит Лептоспіроз (пам’ятка для населення)

Лейкоз великої рогатої худоби займає серед інфекційних хвороб особливе місце, оскільки хвороба отримала значне поширення у багатьох регіонах України. Лейкози тварин діагностують майже у всіх країнах світу. Більш широко вони поширені в США, ряді країн Центральної Європи, Данії, Швеції і країнах Близького Сходу.

Хвороба Ньюкасла (псевдочума) - висококонтагіозна хвороба птахів із загону курячих, виявляється ураженням органів дихання, шлунково-кишкового тракту і центральної нервової системи. Дуже висока епізоотологічна небезпека захворювання пов'язана з розносом інфекції на різні континенти з птахівничої продукцією. Тому хвороба Ньюкасла включена до списку А (особливо небезпечних хвороб) МЕБ.

сайт зроблено в adgrafics