Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

   В період з 25 лютого по 1 березня 2019 року на території області у рамках реалізації проекту технічної допомоги «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней» за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведено 9 семінарів-навчань.

25 січня 2019 року пед керівництвом Першого заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Кальніченко В.І. проведено спеціальне тренування обласної спеціалізованої служби із захисту сільськогосподарських тварин і рослин на прикладі змодельованої надзвичайної ситуації - спалаху африканської чуми свиней на території фермерського господарства Хмельницького району.

   В Хмельницькій області на виконання Програми "Забезпечення проведення протиепізоотичних заходів у Славутському районі на 2018-2020 роки" для комплектації ветеринарно-поліцейського поста виділено кошти в сумі 63 тис. грн., за які придбано намет, електрогенератор, контейнер (1000 л. куб.), мобільний біотуалет, дезкилимки, оприскувач, стіл, спальні мішки, крісла, розкладачку, комплекти зимового одягу.

   5-6 грудня 2018 року у м. Києві в рамках Європейського інструменту інституційної розбудови TAIEX у співпраці з Європейським агенством з питань безпечності харчових продуктів (EFSA) та Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE) директор Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Лідія Коломієць та лікар ветеринарної медицини відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Валентина Агрестахова прийняли участь у міжнародному семінарі на тему: «Транскордонні захворювання тварин».

   В Шепетівці планують ввести в дію програму зі стерилізації безпритульних собак. Її ініціює Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

   18.10.2018 року головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Лев Хоміч взяв участь у нараді з питань відкриття полювання на парнокопитних та хутрових звірів в сезоні 2018-2019 років за участю працівників державної лісової охорони, користувачів мисливських угідь, інших зацікавлених осіб. Під час засідання було обговорено питання співпраці, визначено напрямки взаємодії при обліку ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин, проведенні заходів з профілактики АЧС, сибірки.

   В період з 21 по 28 вересня 2018 року в Хмельницькій області проводилася кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків. Розкидання приманок відбувалося над лісовими та польовими угіддями краю, поза територіями населених пунктів.   Площа розкидання приманок з вакциною склала 15212 км2. Всього використано 304,240 тис. доз вакцини.   Область являється стабільно неблагополучною по сказу тварин і вищевказані заходи повинні сприяти покращанню епізоотичної та епідеміологічної ситуації.

   Сьогодні, 21.09.2018 р., розпочато проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Хмельницької області. Розповсюдження вакцини літаком над населеними пунктами області здійснюватиметься по такому маршруту: Кам’янець-Подільський, Чемеровецький, Городоцький , Волочиський, Теофіпольський, Білогірський, Ізяславський, Славутський, Шепетівський, Полонський райони.

Шановні краяни !     В період з 14 по 25 вересня 2018 року на території нашої області будуть проводитись заходи із переоральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

   Епізоотична ситуація щодо поширення африканської чуми свиней (АЧС) у Європі залишається складною. Тенденція до погіршення простежується впродовж 2018 року, а особливо – за результатами липня поточного року.

сайт зроблено в adgrafics