Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

  Перезимівля озимих хлібів є однією з найважливіших агрономічних проблем у виробництві зерна, яку потрібно завжди враховувати і знаходити засоби максимального зменшення її шкідливих наслідків.

Сьогодні Україна займає перше місце з виробництва меду серед країн Європи та третє місце серед всіх країн світу. Бджільництво відіграє важливу роль в економіці країни та забезпечує виробництво меду, воску, квіткового пилку, прополісу, маточного молочка, запилення ентомофільних культур. Великі площі медоносних угідь, сприятливі кліматичні умови, тисячолітній досвід утримання бджіл свідчать про можливість подальшого розвитку та ефективного функціонування галузі.

З невпинним зростанням чисельності населення на Земній кулі гостро постає питання забезпечення людства продуктами харчування. Проте, незважаючи на збільшення обсягів їх виробництва, значна кількість сільськогосподарської продукції втрачається з урожаєм.

Хрін звичайний – багаторічна трав’яниста рослина з родини капустяних, висотою      40-150 см надземної частини та з м’ясистим товстим коренем довжиною до 3 метрів. Хрін володіє багатьма корисними лікувальними властивостями, а тому  використовується в народній медицині для попередження і лікування багатьох захворювань і недуг.

    11 грудня 2018 року спеціалісти Головного управління взяли учать в обласних навчаннях з питань «Підвищення ефективності агропромислового виробництва, перспектив розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області та раціонального використання природних ресурсів». Загалом навчання розраховані на десять днів і проводяться з 03 грудня по 14 грудня 2018 року в смт. Сатанів, Городоцького району.

   Пестициди — препарати, які використовують проти шкідників, збудників хвороб рослин, бур’янів і шкідливих організмів, що спричиняють псування сільськогосподарської продукції, матеріалів, виробів, а також проти паразитів і переносників небезпечних хвороб людини й тварин.

Засоби захисту рослин умовно можна поділити на три групи: оригінальні препарати, що виробляються компаніями-оригінаторами, які створюють нові продукти та постачають їх на світові ринки, генерики (препарати, виготовлені з діючої речовини, патент якої закінчився) та підробки, фальсифікат - свідомо підроблена продукція, яка має приховані властивості, інформація про які є завідома неповною чи недостовірною.

Використання контрафактних і фальсифікованих препаратів – одна із найактуальніших проблем на ринку ЗЗР не тільки України, а й в усьому світі. За даними міжнародних організацій, частка фальсифікату становить не менше 20%, а в сегменті малої розфасовки - до 70%. При цьому достовірні  статистичні дані щодо кількості підробок ЗЗР на ринку відсутні.

   Для останнього місяця осені в умовах Хмельниччини характерні нестійкі метеорологічні умови, з відчутними ознаками наступної зими, розпочинаються регулярні нічні заморозки, можливі навіть морози.

   19-20 вересня в м. Хмельницькому під головуванням заступника директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби України Вадима Чайковського, у рамках чергової місії проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» відбувся навчальний семінар.

сайт зроблено в adgrafics