Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

   Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області відповідно до наданих повноважень здійснює державний контроль за додержанням вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва.

На Хмельниччині розпочався комплекс весняно-польових робіт, зокрема посів сільськогосподарських культур. Чи мають чим засівати свої лани аграрники області?

   27 лютого в Головному Управлінні у відповідності до затвердженого Плану під головуванням першого заступника начальника Садов’юка О. П. проведено навчання спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва.

   Діяльність суб’єктів аграрного господарювання щодо виробництва, зберігання, транспортування або використання насіння і садивного матеріалу визначена Законом України «Про насіння і садивний матеріал» від 26 грудня 2002 № 411-IV із наступними змінами та доповненнями, а також виданими на його розвиток підзаконними нормативно-правовими актами.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області хоче звернути увагу сільгоспвиробників області, що сьогодні в засобах масової інформації, в тому числі в мережі Інтернет, зустрічаються оголошення в яких рекламують до продажу сорти сільськогосподарських культур стійких до тих чи інших груп гербіцидів. Дана інформація викликає підозру в тому, що ці сорти можуть бути створені на основі генетично модифікованих організмів (ГМО).

    Постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342 затверджено Методику розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) та Методику розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).

    Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва на підставі отриманих звітів, узагальнили дані відведення насінділянок озимих культур восени 2018 року, суб’єктами насінництва та розсадництва, що здійснюють свою виробничу діяльність на території області.

     На Хмельниччині продовжується робота з підготовки та сертифікації насіння ярих культур для проведення весняної посівної компанії у 2019 році. Прогнозована потреба у насінні ярих зернових культур складає 19,2 тис тонн. В тому числі 2,2 тис тонн ярої пшениці, 10,6 тис тонн ярого ячменю, 0,7 тис тонн вівса, 0,7 тис тонн гречки, 3,6 тис тонн гороху. Крім того необхідно 18,1 тис тонн сої, 5,4 тис тонн кукурудзи та 1,6 тис тонн соняшнику.

23 листопада 2018 року набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04.10.2018 № 476 «Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіння зернових культур». Їх розроблено з метою виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Багато виробників концентрують увагу на дешеве насіння.Не варто стверджувати, що слід купувати лише найдорожче і фірмове, потрібно лише ретельно все рахувати на рівні планування.

сайт зроблено в adgrafics