Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

У 2017 році Сектором контролю за регульованими цінами здійснено 3 позапланові перевірки суб’єктів господарювання, які було проведено за погодженням Державної регуляторної служби України, з них у двох виявлені порушення державної дисципліни цін.

Протягом 2017 року Сектором контролю за регульованими цінами опрацьовано 19 звернень громадян, з них:

5 – прийнято письмово спеціалістами Сектору на особистому прийомі,

8 – надійшло з урядової «гарячої лінії»

4 - надійшли з Хмельницького обласного контактного центру

2 – надійшли із відділу звернень громадян пр. Хмельницькій обласній державній адміністрації

Із 19 розглянутих звернень, на 16 звернень було надано обґрунтовані письмові роз’яснення,  ще на 3 – подано запити на проведення позапланових перевірок до Державної регуляторної служби України.  Отримано  2 згоди на проведення позапланових перевірок та 1   відмову.

Сектор контролю за регульованими цінами активно приймав участь:

  • у територіальній комісії з питань узгодження заборгованості різниці в тарифах при Хмельницькій обласній державній адміністрації;
  • у складі робочої групи при Хмельницькій обласній державній адміністрації з перевірки правильності здійснення нарахувань за спожиті населенням комунальні послуги з централізованого опалення протягом опалювального періоду 2016/2017 років, а також дотримання вимог порядків, норм і правил у сфері житлово-комунального господарства;
  • у конкурсній комісії з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на територій міста Хмельницького при Хмельницькій міській раді.

Сектором контролю за регульованими цінами щомісячно здійснювався постійний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодування, затвердженого відповідно до наказу МОЗ від 03.04.2017 року №360, шляхом отримання інформації від  суб’єктів господарювання, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Так, напротязі 2017 року вже проаналізовано та опрацьовано інформацію від 14 аптечних мереж області, проаналізовано 23 997 цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Під час аналізу інформації у  одного суб’єкта господарювання виявлено факт реалізації лікарських засобів, ціни на які були сформовані із завищеними граничними рівнями торговельних (роздрібних) надбавок по трьох препаратах в завищеному процентному діапазоні від 27,7 до 63,7 %, при гранично допустимому рівні 15 %.

За результатами роботи,  Сектором   контролю  за регульованими цінами проведено роз’яснювальну бесіду з суб’єктом господарювання  та рекомендовано привести у відповідність до чинного законодавства граничні рівні торговельних (роздрібних) надбавок.

Спеціалістами Сектору контролю за регульованими цінами   опубліковано 18 статей  з корисною інформацією про дотримання державної дисципліни цін на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та у засобах масової інформації.

сайт зроблено в adgrafics