Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

Сектор контролю за регульованими цінами

Державний контроль за регульованими цінами

Державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін здійснює Cектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Повноваження, права та обов`язки посадових осіб, які здійснюють державний контроль у сфері ціноутворення, визначаються Законами України «Про ціни і ціноутворення» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.

Державний контроль у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що застосовують державні регульовані ціни у різних сферах та галузях економіки.

Зокрема, у торгівлі державні регульовані ціни застосовуються суб’єктами господарювання на продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно – технічних та вищих навчальних закладах.

На фармацевтичному ринку встановлено контроль за дотриманням запроваджених механізмів регулювання цін на лікарські засоби суб’єктами оптової та роздрібної торгівлі, у тому числі на ліки, що придбаваються за рахунок коштів бюджету.

У сфері надання житлово – комунальних послуг державний контроль за тарифами запроваджено для суб’єктів господарювання, які надають (виробляють) послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відході.

Окрім цього, здійснюється контроль за дотриманням державних регульованих цін і тарифів підприємствами – монополістами, що здійснюють свою діяльність, зокрема, на ринку надання телекомунікаційних, поштових послуг, послуг з перевезень на залізничному, міських пасажирських видах транспорту, з продажу природного газу та електроенергії, на численні платні послуги, які встановлюються уповноваженими органами державної влади.

Також Cектор організовує розгляд звернень громадян з питань державної дисципліни цін, виявляє та усуває причини, що призводять до подання скарг громадянами.

За результатами перевірок у разі встановлення порушень державної дисципліни цін до суб’єктів господарювання – порушників застосовуються адміністративно – господарські санкції та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Структура сектору

Завідувач сектору контролю за регульованими цінами Яремчук Ольга Вікторівна
Головний спеціаліст сектору контролю за регульованими цінами -

Контактна інформація

Адреса 29000, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, 2 поверх, кабінет 202.
Телефон (0382) 79-51-55.
E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік роботи

Понеділок - четвер 8.30 - 17.30 год.
П`ятниця 8.30 - 16.15 год.
Обідня перерва 12.30 - 13.15 год.

сайт зроблено в adgrafics