Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

   Всім відома хвороба - фітофтороз томатів кілька останніх посушливих років практично не турбувала подолян, однак цього сезону городники стурбовано придивляються до своїх грядок, помічаючи ознаки хвороби, розвитку якої сприяють прохолодні ночі, теплі дні при підвищеній вологості повітря,дощики, роса, тумани. Пам’ятаючи сезони, коли фітофтороз не в одного городника забирав значну частину врожаю, питання «Як же не допустити ураження висаджених рослин та захистити урожай» знову на слуху.

   Відповідаємо. Джерелом інфекції є уражене збудником насіння, рештки рослин, близько розміщені посадки картоплі. Зниженню запасів хвороботворних мікроорганізмів сприяє дотримання сівозміни: найкращими попередниками томатів є огірки, цибуля, бобові, багаторічні трави, озима пшениця. Повернення культури на те саме місце – не раніше як через три роки. Розміщувати помідори потрібно на добре провітрюваних сонячних ділянках, важливо дотримуватися оптимальних строків висадки розсади - рослини пізніх строків уражуються сильніше. Не загущуйте рослини при посадці, не допускайте контакту листків, стебел з грунтом, обрізайте старе, сухе, хворе листя, утримуйте міжряддя в чистому, розпушеному стані. Стійкість рослин до хвороб підвищує застосування мінеральних добрив, особливо калійних. Надмірний полив, промочування надземної частини сприяє розвитку захворювання.

Fitoftora tomat4

   Проте вирішальну роль в обмеженні розвитку фітофторозу томатів має застосування хімічних засобів. Розпочинати обробку рослин слід профілактично, інтервал та кратність залежать від умов сезону, ступеня розвитку недуги і регламентів застосування    препаратів.
Відповідно переліку засобів захисту рослин, дозволених для роздрібної торгівлі для захисту помідорів від фітофторозу можна застосовувати препарати Альфа-мідь, ЗП 30г на 0.01га; Дітан М-45, ЗП 20г на 5л води на 1 сотку, Інфініто 61, КС 15 мл на 5л води на 100м2, Квадріс Топ 325, КС 8мл на 5л води на 1 сотку, Консенто 450, КС 20мл на 5-8л води на 1 сотку, Купроксат, КС 30-50мл на 1 сотку, Ридоміл Голд, вг 25г на 5л води на 1 сотку, Татту, кс 60 мл на10 л води на 2 сотки, Чемпіон, ЗП 20г на 5л води на 1 сотку, чи інші дозволені пестициди. Наголошую, що при роботі з препаратами слід чітко дотримуватися правил безпеки та рекомендацій виробника.

Головний спеціаліст відділу прогнозування,
фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків                                              Сергій Пептюк

 

 

сайт зроблено в adgrafics