Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

«Наближення  законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин та удосконалення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Європейський союз – це унікальне політично-економічне об’єднання 28-ми європейських держав, що охоплює майже увесь континент. ЄС прагне миру, добробуту та свободи для своїх 508 мільйонів громадян; людська гідність, свобода, демократія, рівність, верховенство  права, дотримання прав людини – основні цінності ЄС.

Площа ж України складає 603 700 кв. км., що робить її однією з найбільших країн в континентальній Європі, а з розширенням території ЄС  в 2004 та 2007 роках між Україною та Євросоюзом утворилося близько 1400 км спільного кордону. Тому співпраця України з Європейським союзом ґрунтується на європейській політиці добросусідства та на її відгалуженні «Східне партнерство», основним із завдань якого є наближення України до ЄС. В 2014 році було укладено Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, яка стала основним інструментом зближення України та Європейського союзу і передбачає поглиблення політичних стосунків, посилення економічних зв’язків і дотримання загальноприйнятих європейських цінностей.

Після того як було укладено Угоду про асоціацію Європейський Союз реалізує різні програми для наближення українського законодавства та економічних умов до європейських.   Такі програми покликані забезпечити підтримку для запровадження та застосування законодавства ЄС у національному законодавстві. В результаті відбувається обмін передовим досвідом ЄС та сприяння довгостроковим стосункам між керівництвом дійсних та потенційних країн-членів Євросоюзу. Однією з таких програм є проект Твінінг ЄС «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин та удосконалення відповідних інспекційних та лабораторних служб». Проект стартував 13 березня 2017 року і триватиме 21 місяць. Бенефіціаром проекту є Державна служба України  з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Від Європейського Союзу партнерськими установами Твінінгу ЄС є Латвійська служба захисту рослин, Литовська державна служба рослин при Міністерстві сільського господарства, Федеральне Міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини, Інститут Юліуса Кюна (Німеччина). Постійним радником проекту від Європейського Союзу є Райвіс Гросбардіс, партнер постійного радника від України - Оксана Орлова, головний спеціаліст відділу захисту рослин Держпродспоживслужби. Твінінг має три напрямки роботи (компоненти):1. Гармонізація українського законодавства у сфері застосування засобів захисту рослин та залишкової кількості пестицидів;  2. Аналіз роботи контролюючих служб, рекомендації щодо їх оптимізації та підготовка до акредитації за ISO 17020. В цьому плані проводяться підвищення якості (кваліфікації) державних інспекторів щодо фітосанітарного моніторингу шкідливих організмів та карантину рослин, сучасних європейських методик та систем державного контролю щодо наявності на ринку засобів захисту рослин виключно препаратів, дозволених до використання в Україні та недопущення фальсифікату; 3. Аналіз роботи міжрегіональних лабораторій і рекомендації щодо їх модернізації з переліком необхідного сучасного обладнання та витратних матеріалів, акредитація лабораторій за ISO 17025.

Основним завданням Твінінгу є захист здоров’я людини та довкілля від можливих ризиків, пов’язаних з використанням засобів захисту рослин. Мета проекту – створити законодавчі та управлінські основи для забезпечення належного застосування засобів захисту рослин та удосконалення інспекційних та лабораторних закладів відповідно до вимог Євросоюзу. В процесі Твінінгу ЄС відбуваються місії експертів, наради, семінари, робочі поїздки, стажування. Даний проект сприятиме подальшому наближенню законодавства України до нормативно-правової бази Європейського Союзу, що передбачено Угодою про асоціацію між  Україною та Європейським союзом і підвищенню якості співробітників державних установ та лабораторій шляхом ознайомлення з міжнародними нормами та стандартами.

 

Сергій Пептюк,

головний спеціаліст відділу прогнозування,

фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

сайт зроблено в adgrafics