Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Сьогодні сільгосппідприємства областіготуються до проведення комплексу весняно-польових робіт, в тому числі посіву ярих культур.

Для недопущення обігу неякісного та фальсифікованого насіннєвого матеріалу, ще раз звертаємо увагу на окремі аспекти норм та вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва.

Документом, що визначає основні засади виробництва та обігу насіння і садивного матеріалу в Україні є Закон України «Про насіння та садивний матеріал».

Статтею 12 цього Закону визначено:

  • фізичні особи - підприємці та юридичні особи мають право на виробництво насіння та/або садивного матеріалу, за умови додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин;
  • фізичні особи - підприємці та юридичні особи мають право на виробництво насіння і садивного матеріалу для його реалізації, за умови їх включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, а також у випадках, передбачених цим Законом;
  • фізичні особи - підприємці та юридичні особи, не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, мають право здійснювати реалізацію насіння і садивного матеріалу лише за умови наявності сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

Згідно статті 15 Закону – насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:

  • насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;
  • насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
  • садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

Використання для сівби  насіння або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, забороняється (ст. 17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал»).

Посів не сертифікованим насінням є порушенням законодавства у сфері насінництва та розсадництва і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно до« Кодексу України про адміністративні правопорушення» ст. 1041   Порушення порядку та умов ведення насінництва та розсадництва. - виробництво, заготівля, пакування, маркування, затарювання, зберігання насіння, садивного матеріалу з метою продажу без додержання методичних і технологічних вимог або реалізація їх без документів про якість, а так само інше введення в обіг насіння, садивного матеріалу з порушенням встановленого порядку – тягнуть за собою накладення штрафу.  Накладення стягнення не звільняє винних осіб від відшкодування збитків у випадках і порядку, передбачених законом.

Сільгосппідприємствам, що планують посів ярих культур та не мають достатньої кількості сертифікованого насіння необхідно в якомога коротші строки провести його придбання. Правом виробництва насіння та садивного матеріалу для його подальшої реалізації на території України володіють лише господарства занесені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

Ознайомитися з Державним реєстром суб’єктів насінництва та розсадництва, в якому висвітлено перелік господарств і сортів рослин що вони мають право реалізовувати можна на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=25166

У разі придбання не якісного насіннєвого матеріалу та для отримання консультацій з питань у сфері насінництва та розсадництва, Вам необхідно звернутися до спеціалістів Відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за адресою:  м. Хмельницький, вул. Шевченка 53, тел. (+38 06452) 6-80-15, або на електрону адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

З повагою ,спеціалісти Відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

сайт зроблено в adgrafics