Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

  З давніх часів наш народ вважав гречку однією з найцінніших круп’яних культур, що здатна не тільки урізноманітнити харчування, але й зміцнювати здоров’я. І в теперішній час українці добре пам’ятають про високі смакові та поживні властивості гречки,хоча ціни на неї багато споживачів в останні роки вважають завищеними, що пов’язано із скороченням посівних площ в Україні та невисокою врожайністю культури.

 Одним з найдавніших селекційний центрів на території Хмельниччини є Подільський державний аграрно-технічний університет, структурним підрозділом якого є Науково-дослідний інститут круп'яних культур ім. О. Алексеєвої, де займаються не тільки удосконаленням технології вирощування гречки, але й її селекцією з метою отримання більш продуктивних, стійких до негативних кліматичних факторів сортів із високими біохімічними та технологічними показниками. Подільський державний аграрно-технічний університет є оригінатором відомих в Україні сортів гречки Вікторія, Зеленоквіткова 90, Єлена, Степова, Рубра, Кара-Даг, Роксолана.

Цього року Подільським державним аграрно-технічним університетом проведено закладання насіннєвих ділянок гречки сортів Єлена – на площі 9 га категорії БН (базове насіння) генерацій еліта та супереліта та Степова – на площі 10 га категорії БН (базове насіння) супереліта. Для отримання права реалізації насіння з цих насінділянок, Університет подав на Міністерство аграрної політики України, як цього вимагає законодавство в галузі насінництва заяву, для включення його до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.
У закладанні насінділянок взяв участь М.Стрельбіцький, головний спеціаліст відділу нагляду в насінництві та розсадництві Управління контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ ДПСС в Хмельницькій області. Ним переглянуто супровідні документи та відповідність маркування партій насіння, що використовувались для посіву, проведено консультативно – роз’яснювальну роботу щодо технології закладання та догляду за насінницькими ділянками.
При сівбі насіннєвих ділянок головна увага зверталась на:
– вибір кращих попередників;
– якісний передпосівний обробіток ґрунту;
– оптимальні строки посіву;
– дотримання норми висіву при відповідному способі сівби;
– глибину та рівномірність загортання насінин у рядку;
– просторову ізоляцію посівів;
– ретельне очищення сівалок від решток насіння перед сівбою наступної партії, сорту чи генерації.

posivna 2

posivna 3

posivna 4

posivna 5

 

На фото:
- директор Науково-дослідного інституту круп'яних культур ім. О. Алексеєвої – Бурдига В. М.;
- головний спеціаліст відділу нагляду в насінництві та розсадництві Управління контролю в сфері насінництва та розсадництва – Стрельбіцький М. В.;
- агроном-інспектор I категорії територіального представництва ДП "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" у Хмельницькій області – Диянчук М. В.
Проведення посіву гречки високих генерацій в Подільському державному аграрно-технічному університеті.

сайт зроблено в adgrafics