Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Незабаром сільгосппідприємства Хмельницької області завершать важливий етап роботи у рослинництві – весняну посівну кампанію 2017 року. Після чого в насінництві почнеться не менш важлива робота з підготовки та здійснення польового оцінювання сортових якостей посівів сільськогосподарських культур.


Слід відзначити, що під урожай 2017 року 131 сільгосппідприємство області провело відведення площ під насінницькі посіви озимих. Зокрема було відведено 648 насінділянок озимих культур на площі понад 14 тис. гектарів. З них 147 гектарів (13 ділянок) було засіяно добазовим насінням, 4432 га.(148 ділянок) – базовим насінням, 5779 га (176 ділянок) насінням першої генерації та 3787 га (131 ділянка) насінням другої та наступних генерацій. Основну площу відведених посівів складає озима пшениця, яка займає майже 87 відсотків площі ( 12250 га), озимий ячмінь займає відповідно 1169 га (8%), озиме жито – 697 га (5%), озиме тритикале - 31 га (0,2%), крім того господарствами відведено 6 насінділянок озимого ріпаку загальною площею 65га.

nasin diljanki 2017

Вище вказані данні взято з Повідомлень поданих агроформуваннями до Держсільгоспінспекції в Хмельницькій області у 2016 році. Проте, в зв’язку з змінами законодавства та ліквідацією Держсільгоспінспекції України на сьогодні ці Повідомлення не дійсні. Користуючись нагодою, хочемо привернути увагу на окремі аспекти нового порядку визначення сортових якостей насіння.
Порядок визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу регламентується «Порядком проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017р. № 97.
Визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу здійснюється шляхом польового оцінювання на відповідність сорту морфологічним ознакам, визначеним при його реєстрації. За результатами польового оцінювання складається Акт польового оцінювання, а на підставі Акта польового оцінювання – орган із сертифікації або його підрозділ, оформляє Сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу. Відповідні дані вносяться до Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал .
Сьогодні агроформуванням області, які бажають заявити до інспектування (апробації) насінницькі посіви озимих та ярих зернових і зернобобових культур, необхідно подати до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву або насадження (ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції») Заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу за формою згідно з додатком 1 цього Порядку:
не пізніше ніж за 20 робочих днів до закінчення граничного строку проведення польового оцінювання посіву сільськогосподарських рослин;
не пізніше 10 травня поточного року — для садіння щепленого винограду;
не пізніше 15 червня поточного року — для весняного та літнього садіння хмелю із закритою кореневою системою та літнього садіння саджанців винограду, які перебувають у стані росту;
не пізніше 15 жовтня поточного року — для осіннього садіння хмелю з відкритою кореневою системою.
До заяви обов’язково додаються документи:
що підтверджують право на використання сорту рослин (патент та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин, та/або ліцензійний договір про використання сорту рослин);
копії сертифікатів, виданих на насіння або садивний матеріал попередньої генерації під час послідовного розмноження;
схема розміщення поля (полів) посіву або насадження з прив’язкою до місцевості;
для гібридів — інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин, визначене власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту.
В даний час, спеціалістами Управління проводиться уточнення площ раніше заявлених насінницьких посівів озимих культур та відведених площ ярих культур, суб’єктів насінництва, які планують виробництво насіння для реалізації.


15.05.2017

сайт зроблено в adgrafics