Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

   

Kolosia

   Відповідно до запланованих площ посіву ярих культур у 2019 році сільгосппідприємствам області необхідно засипати біля 19,2 тис тонн ярих культур. В тому числі 2,2 тис тонн ярої пшениці, 10,6 тис тонн ярого ячменю, 0,7 тис тонн вівса, 0,7 тис тонн гречки, 3,6 тис тонн гороху. Крім того необхідно 18,1 тис тонн сої, 5,4 тис тонн кукурудзи та 1,6 тис тонн соняшнику.

   Сьогодні на Хмельниччині свою виробничу діяльність здійснюють 22 підприємства, занесених до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, що володіють правом виробництва насіння ярих культур у 2018 році.
Згідно до Реєстру сертифікатів на насіння та садивний матеріал суб’єктами насінництва області станом на 15.11.18 сертифіковано 1547 тонн ярого ячменю – 15 відсотків необхідної потреби в насінні, 202 тонн ярої пшениці (9 %), 507 тонн гороху (14%), 19 тонн соняшнику (1,2 %) та 965 тонн сої (5% від планової потреби). Всього кондиційного насіння ярих зернових та зернобобових культур підготовлено 1956 тонн, що складає 10% від запланованого.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва рекомендує агроформуванням, не занесеним до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, завчасно подбати про придбання достатньої кількості сертифікованого насіння ярих культур для забезпечення проведення посівної компанії навесні 2019 року.
На що слід звернути увагу при купівлі насіння.
   Насамперед споживач повинен звернути увагу на наявність у продавців документів на насіння, яке він планує придбати. Кожна партія насіння, яка призначена для реалізації, повинна засвідчуватись офіційними документами: сертифікатом на сортові якості насіння та сертифікатом на посівні якості насіння. Це державні документи. Перевірити їх чинність можна за посиланнями: https://dpcenter.org.ua/reyestri/ , http://minagro.gov.ua/node/25169
На їх основі продавець зобов’язаний виписати Вам супровідні документи, які визначені згідно з ДСТУ 4138-2002 “Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості”, а саме:
- «Атестат на насіння» - оригінальне (добазове) та елітне (базове) насіння;
- «Свідоцтво на насіння» - насіння репродукцій (сертифіковане);
- «Свідоцтво на гібридне насіння» - насіння гібридів першого покоління.
   Ці документи видає споживачеві виробник чи реалізатор насіння. У разі перепродажу посередник (перекупник) виписує нові супровідні документи на якість насіння (під свою відповідальність).
Будь яка партія насіння, що призначена для реалізації повинна бути затарована і промаркована етикетками встановленого зразка. Етикетки мають відповідати формі передбаченій наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.17 р № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки». Інформація нанесена на етикетки – відповідати даним, зазначеним в супровідних документах. При цьому етикетки на пакованому насінні мають містити інформацію про партію насіння: номер, масу, назву сорту, генерацію, тощо, аналогічну сертифікатам на ту ж партію. Якісні показники повинні підтверджуватися тим же сертифікатом на насіння або садивний матеріал.
Якщо придбана партія насіння виявиться не кондиційною, в яких випадках варто сподіватись на заміну або компенсацію?
   Є чіткі умови, які мають бути дотримані. З метою врегулювання спірних питань між суб’єктами господарювання стосовно посівних якостей придбаного насіння і товарних якостей придбаного садивного матеріалу визначена офіційна процедура проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу (Постанова Кабінету міністрів України № 615 від 18 серпня 2017 «Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу» та «Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу»). На вимогу споживачів, суб’єктів насінництва та розсадництва у разі встановлення невідповідності посівних якостей насіння або товарних якостей садивного матеріалу акредитовані лабораторії Держпродспоживслужби здійснюють арбітражне аналізування.
   Для отримання більш детальної інформації, роз’яснень, пропонуємо звертатись до спеціалістів Відділу. Довідки за телефоном: (0382) 67-41-55. Адреса: м. Хмельницький, вул. Купріна 48, е-mail: seed&Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

сайт зроблено в adgrafics