Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

З 4 жовтня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» від 6 вересня 2018 р. № 2530-VIII.

Затверджено перелік товарів, які в разі ввезення на митну територію України підлягають заходам офіційного контролю та перелік документів і відомостей, що підлягають перевірці під час попереднього документального контролю. Зміни вносяться до Митного кодексу України та низки законів України.

Зокрема, внесено зміни до ст. 20 Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу Закону України «Про насіння і садивний матеріал» (відомості Верховної Ради України, 2013р., № 42, ст. 585; 2016р., № 4, ст.39). Слід зазначити, що процедури визначені статтею 20 ЗУ щодо  ввезення в Україну зразків насіння та/або садивного матеріалу сортів рослин стосуються виключно сортів рослин, які не внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні (тобто не внесені до Реєстру сортів рослин в Україні).

Згідно до ст. 20 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал», яка викладена у новій редакції:

Ввезення насіння і садивного матеріалу здійснюється за наявності фітосанітарного сертифіката та сертифіката країни-експортера, що засвідчує якість насіння та/або садивного матеріалу, або сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA.

Ввезення на територію України та вивезення за її межі зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не включених до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, можуть здійснюватися для селекційних, дослідних робіт і експонування суб’єктами господарювання на основі підтвердження, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.

Для отримання підтвердження суб’єкт господарювання подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, заяву за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, вносить видані підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у їх видачі до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, в день їх видачі, а також не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про видачу підтвердження або про обґрунтовану відмову у його видачі направляє (вручає) таке підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у видачі суб’єкту господарювання у будь-який спосіб, що забезпечує наявність доказів здійснення такого направлення (вручення).

У разі якщо через п’ять робочих днів з дня закінчення встановленого строку центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" не внесено підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у його видачі, суб’єкт господарювання має право на ввезення на митну територію України або вивезення з митної території України зразків насіння і садивного матеріалу без такого підтвердження за умови:

- пред’явлення відповідному державному фітосанітарномуінспектору копії заяви (з описом прийнятих документів) з відміткою про дату її прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва;

проведення та дотримання всіх інших процедур фітосанітарного контролю, що вимагаються відповідно до закону.

Для сортів рослин (родів і видів), рішення щодо придатності яких для поширення в Україні приймається за даними заявника, обсяг зразків насіння та садивного матеріалу, що ввозяться для селекційних, дослідних робіт і експонування протягом одного календарного року, не повинен перевищувати тридцятикратного обсягу посадкового матеріалу, що подається разом із заявкою на сорт рослин.

Суб’єкт господарювання, який отримав підтвердження, до 1 лютого року, наступного за роком, в якому здійснено ввезення в Україну зразків насіння і садивного матеріалу для селекційних, дослідних робіт і експонування, зобов’язаний письмово повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, про фактичний обсяг ввезених зразків насіння і садивного матеріалу та їх подальше використання (місце вирощування та обсяги отриманого врожаю).

Перевірка сертифікатів та підтверджень, передбачених цією статтею, проводиться державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролювідповідних зразків насіння і садивного матеріалу (а саме, для селекційних, дослідних робіт і експонування), у тому числі за допомогою єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі", в порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

{Статтю 20 доповнено частиною двадцять четвертою згідно із Законом № 2530-VIII від 06.09.2018}.

Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області відповідно до повноважень, виконують функції спрямовані на виявлення та запобігання порушень, що відбуваються в сфері насінництва та розсадництва, зокрема і під час ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу на територію України та за її межі.

Ознайомитись з редакцією  ст. 20 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал» Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу можна за посиланням.

За додатковою інформацією звертайтесь до спеціалістів Головного Управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області (тел. +38 (0382) 65-07-34, 67-41-55).

сайт зроблено в adgrafics