Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

ЗАХОДИ БІОБЕЗПЕКИ СВИНОГОСПОДАРСТВ В УМОВАХ АЧС

1. Встановити огорожу з двох контурів, посилити роботу по боротьбі з гризунами і відлякуванню птахів.

2. Виключити доступ на територію ферм бродячих тварин і сторонніх осіб. У господарствах заборонено утримувати собак (сторожові повинні бути зареєстровані, мати відповідні позначки в паспорті про щеплення, постійно перебувати на території господарства), котів та інших видів тварин, включаючи птицю.

3. Перевірити і налагодити роботу дезбар’єрів і санпропускників.
4. Дозволити вхід у виробничу зону господарств тільки через санпропускники, а в»їзд транспорту – через постійно діючий дезбар’єр. Всі інші входи у виробничу зону – закрити. У ветсанпропускниках вести журнали виходу на роботу фахівців, відвідування сторонніми особами, руху і проведення дезінфекції транспорту, приготування дезрозчинів і заправки дезбар’єрів, прання та дезінфекції спецодягу.

5. Встановити при вході в ізольоване приміщення (секцію) дезванночки або дезкилимки, а з внутрішньої сторони дверей при вході в склади комбікормів, кормокухню, ветеринарні об’єкти – дезкилимки, заповнені тирсою або іншим пористим матеріалом.

6. Закріпити за кожною технологічною (виробничою) групою відповідальних людей, які пройшли медичне обстеження.

7. Забезпечити обслуговуючий персонал спецодягом та спецвзуттям із розрахунку не менше двох комплектів на працівника. Не передавати устаткування, інвентар, спецодяг, спецвзуття на інші ділянки без попереднього зараження.
8. Заборонити працівникам ферми утримувати свиней в особистих домогосподарствах, приносити будь-які харчові продукти на робоче місце, прати спецодяг в домашніх умовах.
9. Не перетинати «брудні» і «чисті» зони на підприємстві в тому ж одязі і взутті.
10. Виділити спеціальний внутрішньогосподарський транспорт з розподілом на «чистий» (підвіз кормів, тварин) і «брудний» (вивезення гною, загиблих тварин, відходів забою) для автотранспортних шляхів, виключивши їх перетин.
11. Завантажувати тварин з рамп, розташованих на лінії демаркації господарства, без в»їзду на територію.
12. Перевозити тварин на забійно-санітарний пункт для вимушеного і внутрішньогосподарського забою спеціальним транспортом.
13. Пломбувати кабіну водія при завезенні/вивезенні кормів, відходів, додаткових матеріалів, не дозволяти йому вихід на територію ферми.
14. Знезаражувати гній. Мати в достатній кількості дезінфектанти (розчин формаліну з вмістом 1,5% формальдегіду; 1,5% розчин параформу, приготований на 0,5% розчині їдкого натру, 3% розчин пара соди або фоспару, 5% розчин хлораміну, сухе хлорне вапно з вмістом не менш як 25% активного хлору, розчини хлорного вапна з вмістом 4% активного хлору, 3% (гарячий) розчин їдкого натру, хлорантоїн у вигляді 2% водного розчину та інші, активні щодо збудника АЧС).
15. Встановити параформалінову камеру для дезінфекції одягу та супутнього інвентарю, укласти договір з ветсанзаводом по утилізації трупів тварин.
16. Згодовувати свиням корми тваринного походження та харчові відходи тільки термічно обробленими.
17. Не купувати живих свиней та кормову сировину в АЧС-позитивних областях.
18. Відмовитись від поїздок в райони і території де підтверджено наявність збудника АЧС.
19. Сформувати по можливості буферну зону – викупити в населення живих свиней у радіусі 3 км навколо ферми.

сайт зроблено в adgrafics