Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Національна академія аграрних наук України своїм листом до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів звертає увагу на появу широкої  реклами з продажу сортів гречки Granby та Arno селекції канадського холдингу Setris, не занесених до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні на 2017 рік.

Управління контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області хоче звернути увагу сільгоспвиробників що, згідно ст.15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння або садивний матеріал можуть бути видані, якщо  насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України. Кондиційне насіння і садивний матеріал сортів, не занесених до Реєстру сортів рослин України, можуть використовуватися для посівних цілей лише у разі, якщо:

-  це є розмноження насіння сорту, включеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, до насіннєвих схем сертифікації яких приєдналася Україна, і отриманий посівний матеріал  в подальшому вивозиться за межі України;

 -  заявник сорту створює запас насіння та садивного матеріалу для набуття майнових прав інтелектуальної власності на нього.

У всіх інших випадках використання сортів, не занесених до Реєстру сортів рослин України є порушенням законодавства у сфері насінництва та розсадництва, і особи які здійснили дане правопорушення несуть відповідальність згідно із законом.

Сорти гречки Granby та Arno селекції канадського холдингу Setris, за даними НААНУ, є трансгенними, і підпадають під дію Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Законом визначено, що ГМО, що використовується у відкритій системі – його вивільнення, ввезення, промислове виробництво та введення в обіг можливе лише після проведення державної реєстрації. До цього часу дозволяється використання ГМО виключно для науково – дослідних цілей або з метою їх державних випробувань, але лише на підставі спеціальних дозволів. Зазначаємо, що в Україні передбачено державний реєстр ГМО сортів рослин, створених на основі ГМО. Проте, жодний сорт культурних рослин до Державного реєстру генетично модифікованих організмів на сьогодні не занесений.

Науково-технічною радою секції землеробства та виробництва продукції рослинництва Мінагрополітики (протокол № 5 від 31.08.2010), на виконання ст. 11 Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів», з метою дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки при вирощуванні сільськогосподарських культур на насіння та товарні цілі розроблено Методику відбирання рослин для здійснення якісної та кількісної оцінки наявності генетично-модифікованих організмів (ГМО). Ця методика поширюється на насінницькі та товарні посіви основних с/г культур та установлює вимоги до здійснення відбору проб для проведення оцінки наявності ГМО в вегетатуючих рослинах, якою за потреби можна скористатись.

Інформуємо до відома.

 

сайт зроблено в adgrafics