Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

         За звітний період, відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІІ квартал 2018 року, спеціалістами відділу проведено 2 планові виїзні перевірки характеристик електричного та електронного обладнання: кухонної техніки, техніки для використання в побуті, комп'ютерної техніки, телефонних апаратів для стільникових мереж зв'язку

та 1 позапланову перевірку характеристик дитячих іграшок, відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та на підставі повідомлення про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам та/або становить серйозний ризик.

За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 6 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 2 Рішення щодо усунення формальної невідповідності, 2 Рішення щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, 2 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 2 Рішення.

За розповсюдження продукції, що не відповідає вимогам Технічних регламентів до суб'єктів господарювання будуть застосовані штрафні санкції, відповідно Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".

Підготовлено інформацію за ІІ квартал 2018 року щодо виконання відділом ринкового та метрологічного нагляду пунктів Плану роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області на 2018 рік.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 9 звернень громадян, з них: 2 – письмових і 7 – усних. Окрім того, 17 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. Всі звернення за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Із 9 розглянутих звернень громадян, 3 звернення за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів.

Проведено 3 планові та 2 позапланові перевірки, про що складено відповідні документи.

Притягнуто до адмінвідповідальності 1 особу з накладенням штрафу на суму 0,170 тис.грн..

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 6328 га.,

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

-       про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин на літній період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин– 84,6 тонн. Проведено обробки с/г посівів на площі 91 тис.га.

-       щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

-       щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур

-       орієнтовний щотижневий медіа– план діяльності управління;

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

-       фіто санітарних сертифікатів – 233 екз,

-       карантинних сертифікати 73 екз.

Проведено інспектування та огляд:

-       транспортних засобів – 351 одиниць:

-       насіння зернових, бобових, технічних та олійних культур 1312 тонн;

-       обстеження місць зберігання та переробки продукції рослинного походження, щодо зараженості шкідливими організмами, надання рекомендацій з їх знезараження, а також із шкідниками у місцях зберігання запасів продукції рослинного походження – 9 .

-       зерна, зернопродуктів – 1794 тонн;

-       продукти харчування – 850 тонн;

-       технічних, олійних та інших матеріалів – 1200 тонн;

-       лісоматеріалів – 6222,3 м3

-       пиломатеріалів – 254,1 м3,

-       пакувальної тари з деревини – 4222 одиниць;

-       свіжі овочі, фрукти – 72 тонн;

-       вироби з деревини – 44 тонн;

-       інших об’єктів регулювання – 604 тонн.

Розміщено 2 статі на сайті Головного управління Держпролспоживслужби в Хмельницькій області.

Проведено 4 планові перевірки державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства в сфері захисту рослин.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Виконання Доручень Держпродспоживслужби України щодо перевірок відомостей, зазначених у заявках суб’єктів насінництва та розсадництва, які звертались до Держпродспоживслужби України з метою отримання підтвердження для ввезення на територію України насіння та садивного матеріалу, не включених до Реєстру сортів рослин України. З ціллю виконання інформації підготовлено на направлено відповідні запити. Інформаційний матеріал підготовлено на сайт ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Спеціалісти відділу взяли участь у селекторній нараді з питань проведення жнив та підготовки до посіву озимих культур. Також участь у виїздах робочої групи в 2 господарства Кам'янець Подільського району по питаннях проведення жнив, оцінки стану посівів сільськогосподарських культур і очікуваної врожайності

Проведено роз’яснювальну роботу серед виробників та споживачів насіння і садивного матеріалу щодо застосування норм Законодавства України в сфері насінництва та розсадництва та незаконності використання насіння та садивного матеріалу для реалізації та посіву без супроводу сертифікатів.

Підготовлено в засоби масової інформації 2 матеріали щодо порядку ведення насінництва та розсадництва і підготовки матеріально - технічної бази до збирання насінницьких площ – «Озима пшениця – як не втратити насіння» та "Насіння- 2018: збирання насіннєвих ділянок".

Суб’єктам насінництва та розсадництва надавалась консультативна допомога з питань підготовки складів, зерноочисних машин, сушарок до приймання насіння нового врожаю, придбання насіння озимих культур для посіву під урожай 2019 року, порядку сертифікації насіння та садивного матеріалу.

Також виконувались інші доручень керівництва.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 30 потужностей. Всього зареєстровано на території області 11050 потужність.

Надано погодження на експорт 3– ох партій яєць курячих до Республіки Молдова та 3 партії молочної продукції до Республіки Казахстан.

На даний час під контролем спеціалістів на території Кам’янець– Подільського району знаходиться на карантині сформована партія овець в кількості 24 голови для подальшого експорту до Російської Федерації, в Шепетівському районі знаходиться на карантині сформована партія овець в кількості 320 голів для подальшого експорту до Республіки Туреччина, а також на території Білогірського району знаходиться на карантині сформована одна партія ВРХ у кількості 165 голів з метою подальшого експорту до Йорданського Хашимідського Королівства..

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік та з метою дотримання норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області на протязі тижня проведено 11 планових заходів з них 5 було здійснено з метою перевірки дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та 6 заходів у сфері ветеринарної медицини.

Також було проведено 4 позапланових заходів з них:

-       2 позапланових заходів з метою перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів;

-       2 позапланових заходів у зв’язку з поданням суб’єктом господарювання письмової заяви про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

Здійснено обстеження 3 господарств та поставлено на карантин 2 партії птиці у загальній кількості 140 тисяч голів які поступили з Республіки Польща та Чехія.

Відділ безпечності харчових продуктів

Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней – 1623, інших видів тварин – 531, 3433 зразків молочних продуктів, 4150 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 3279. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 523 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 90 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 1945 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно– санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 особи.

За звітний період проведено:

-       4 планових та 2 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів;

-       4 комісійних обстежень. За результатами перевірок складено приписи та встановлено терміни виконання.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

-           1217 гол ВРХ;

-           67 гол ДРХ,

-           1455 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 8 запитів щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:

-       сказу – 3252 голови,

-       сибірки - 5818 голів,

-       досліджено на туберкульоз – 4738 голів.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 1810 бесід, 4 сходи села, роздано 669 інформаційних матеріалів, розклеєно 629 листівок, зроблено 1 виступ по телебаченню, надруковано 2 статті в газетах.

Взято участь в проведенні аналізу роботи територіальних підрозділів за І півріччя поточного року.

Розглянуто 32 депутатських звернення та 2 звернення від громадян з приводу отруєння бджіл ядохімікатами.

Взято участь у підготовці матеріалів до колегії ОДА.

Перевірено організацію виконання протиепізоотичних заходів в установах державної ветеринарної медицини Дунаєвецького району.

Проводиться аналіз виконання планів протиепізоотичної роботи територіальних підрозділів, оформлення зведеної звітності.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 1636 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 336 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 21 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення «Санітарного паспорта на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)».

Проведено:

-       3 планових та 93 комісійних обстеження об’єктів. З них: 1 об’єкт централізованого водопостачання, 2 дитячих навчальних закладів, 3 дитячих оздоровчих закладів, 7 об’єктів торгівлі, 2 – об’єкти ресторанного господарства, 80 криниць громадського користування; Приймалась участь в розгляді звернень громадян.

-       державний санітарно– епідеміологічний контроль 63 вантажів на митницях призначення, всі через «Єдине вікно»;

-       Відповідно до розпорядження Кам’янець – Подільського міського голови № 333-р від 20.06.2018 р. «Про новий склад робочої групи по недопущенню торгівлі у невстановлених місцях на території м. Кам’янець – Подільського» проводяться щоденні комісійні ранкові обходи місць стихійної торгівлі по вул. Князів Коріатовичів з метою проведення роз’яснювальної роботи по попередженню стихійної торгівлі.

Взято участь: в засіданні комісії ТЕБ та НС.

сайт зроблено в adgrafics