Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду  

За звітний період проведено 3 планові виїзні перевірки у розповсюджувачів, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІ квартал 2018 року.

Відповідно доручення Держпродспоживслужби України проведено 2 позапланові невиїзні перевірки характеристик продукції на відповідність вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, на відповідність вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок (постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1067, постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515).

Прийнято 5 рішення про  обмеження продукції на ринку шляхом:

- усунення формальної невідповідності, приведення продукції у відповідність та тимчасової заборони надання продукції на ринку.   

Скасовано 4 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів за результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами

За порушення вимог Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", відповідно ст. 44 застосовані штрафні санкції в сумі 3.825 тис.грн. та Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" відповідно ст. 188-37 у сумі 170 грн.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 6 звернень громадян, з них: 1 – письмове і 5 - усних. Окрім того, 37 споживачам надано усні консультації та роз’яснення  щодо їх прав. Всі звернення за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Проведено 7 планових перевірок, про що складено відповідні документи.

Притягнуто до адмінвідповідальності  3 особи з накладенням штрафу на суму 0,510 тис.грн. До 2-х суб’єктів господарювання застосовані економічні стягнення на суму 1,556 тис.грн

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період з 14.06.18р. по 20.06.2018р. проведено фіто санітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 3002 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в весняний період 2018 року в господарствах області. Проведено обробітки посівів сільськогосподарських посівів  на площі 40,2 тис. га.;Закуплено ЗЗР 0,6 тонн.

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;

-орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

  • фітосанітарних сертифікатів – 151 екз.;

  • карантинних сертифікатів  - 61 екз.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

  • Обстеження с/г угідь та інших угідь,га – 2603,4 га;

  • транспортних засобів –366 одиниць;

  • насіння зернових,бобових,технічних культур -1040 тонн;

  • зеpна і зерно продуктів –2612 тонн;

  • продуктів  харчування – 611 тонн;

  • технічних, олійних та інших матеріалів – 385 тонн;

  • свіжих овочів – 26 тонн;

  • лісоматеріалів  - 5344,42  м3;

  • пиломатеріалів  - 272,633 м3;

  • пакувальної тари  з деревини – 1363 одиниць;

  • виробів  з деревини– 49,6 тонн;

  • інших об’єктів регулювання- 82 тонн.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проводилась роз’яснювальна робота серед виробників та споживачів насіння і садивного матеріалу щодо застосування норм Законодавства України в сфері насінництва та розсадництва та незаконності використання насіння та садивного матеріалу для реалізації та посіву без супроводу сертифікатів

Підготовлено на сайт ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформацію «Придбання насіння сільськогосподарських культур. На що звернути увагу» з рекомендаціями щодо придбання якісного сертифікованого насіння.

Надавались консультації по порядку інспектування насінділянок озимих та ярих культур. Проводилась роз’яснювальна робота з керівниками господарств по підготовці МТБ  до приймання зерна та насіння нового врожаю.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 21 потужність. Всього зареєстровано на території області 10991 потужностей.

Надано погодження на експорт 2-ох партій яєць курячих до Республіки Молдова та два дозволи на експорт молочної продукції до Республіки Молдова.

Також, погоджено два дозволи  на переміщення некомерційних тварини за межі Держави а, саме до Російської Федерації.

На даний час під контролем спеціалістів на території Кам’янець-Подільського району знаходиться на карантині сформована партія овець в кількості 24 голови для подальшого експорту до Російської Федерації, а також на території Білогірського району знаходиться на карантині сформована  одна партія ВРХ у кількості 165 голів з метою подальшого експорту до Йорданського Хашимідського Королівства.

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік та з метою дотримання норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»  на території області на протязі тижня проведено 45 планових заходів з них 20 було здійснено з метою перевірки дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та 25 заходів у сфері ветеринарної медицини.

Також було проведено 16 позапланових заходів з них:

  • 2 позапланових заходи з метою перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів;

  • 11 позапланових заходів у зв’язку з поданням суб’єктом господарювання письмової заяви про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

  • 3 позапланових заходи за звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю.

В ході проведених позапланових заходів за зверненням суб’єктів господарювання  було видано за результатами заходів 1 експлуатаційних дозволи на право здійснення виробництва та обігу харчових продуктів. Здійснено обстеження 1 господарств та поставлено на карантин 1 партії птиці у загальній кількості 80 тисяч голів які поступили з Республіки Польща.

За фактом масового отруєння людей при споживанні харчових продуктів в смт. Ярмолинці було проведено позаплановий захід. В ході заходу було встановлено ряд грубих порушень, а саме: суб’єкт господарювання здійснює свою діяльність без дозвільних документів, що не дає йому права займатися обігом та реалізацією харчових продуктів; виявлено відсутність будь-яких супровідних документів, які могли б підтвердити якість та безпеку сировини та продуктів харчування, використаних у приготуванні страв. Все це є порушенням Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

За фактами виявлених порушень власнику даного закладу, що призвів до масового отруєння людей винесено розпорядження про призупинення роботи даного закладу, а також вручено протокол про вчинення адміністративного правопорушення.

Матеріали по даному випадку направлено до правоохоронних органів

Відділ безпечності харчових продуктів

Протягом тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведено навчання на тему «Дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів при проведенні заходів державного контролю на харчоблоках у навчальних, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». В даному заході прийняли участь начальники районних, міськрайонних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, заступники начальників, начальники та спеціалісти відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Були висвітлені та обговорені питання, що стосуються гігієнічних вимог до:  харчових продуктів, потужностей та приміщень в яких здійснюється виробництво, до обладнання та інвентаря, що безпосередньо контактують харчові продукти. Також розглянуті питання гігієнічних вимог до води питної, поводження з харчовими відходами та вимоги до персоналу, який працює у зоні поводження з харчовими продуктами. Після обговорення всіх висвітлених питання, відбулось тестування.

Спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 1725, зразків молочних продуктів - 2855, зразків рослинної продукції - 2632, інших видів продукції – 3012. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 258 кг м’яса та субпродуктів з причини виявлення ехінококозу, фасціольозу, поганого знекровлення та стороннього запаху, 92 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 156 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 3 особи.

За звітний період проведено:

- 8 позапланових перевірок державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів та 20 планових перевірок;

- 18 комісійних обстежень, в тому числи: 8 навчальних та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. За результатами перевірок складено приписи та встановлено терміни виконання.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

-           1350 гол ВРХ;

-            787 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб;

-           3 гол. ДРХ.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень  щеплено проти:

- сказу – 924 голови,

- сибірки - 5023 голови,

- досліджено на туберкульоз – 8944 голів.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 1526 бесід, 9 сходів села, роздано 630 інформаційних матеріалів, розклеєно 303 листівки.

Отримано за кошти державного бюджету вакцина проти сибірки, проведено розподіл. Проводиться видача вказаної вакцини для територіальних установ з дотриманням вимог щодо транспортування.        

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 1475 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 290 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 19 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводилась робота: з обстеження об’єктів, для отримання ліцензії на провадження діяльності з медичної практики, з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд та узгодження  режимів роботи та перспективних меню на літній оздоровчий період,  розгляд та узгодження інструкцій на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, розгляд документів «Щодо експлуатації місць видалення відходів» та генеральних планів забудови населених пунктів. Приймалась участь в розгляді звернень громадян

Проведено:

  • 2 планових та 248 комісійних  обстежень об’єктів. З них: 22 об’єктів централізованого водопостачання, 8 дитячих навчальних закладів, 3 дитячих оздоровчих закладів, 21 об’єктів торгівлі, 1 – об’єкту ресторанного господарства, 175 криниць громадського користування;

  • семінар-заняття з працівниками Центру соціальної реабілітації дітей інвалідів смт.Чемерівці на тему: «Організація харчування дітей в центрах соціальної  реабілітації дітей інвалідів»;

  • семінар-навчання з медичним персоналом та персоналом будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів  с. Черче на тему «Санітарно-гігієнічні вимоги до підприємств громадського харчування»;

  • семінарське заняття з персоналом ДНЗ «Малятко» с. Гуків на тему: «Організація харчування дітей в дошкільних навчальних закладах».

  •  державний санітарно-епідеміологічний контроль  83 вантажів на митницях призначення, 82- через «Єдине вікно».   

Взято участь:

  • в передачі: Поділля-центр Тема дня « Чім  небезпечний пляж без паспорту»

  • в роботі Комісії ТЕБ та НС Дунаєвецької РДА з питань пожежної безпеки в місцях масового перебування людей та профілактиці загибелі людей на водних об’єктах.

  • в засіданні комісії з питань ТЕЬ та НС при міській раді по питанню захворюваності населення, колективного звернення жителів вул. Байдукова м. Старокостянтинів про недоброякісність води та інші питання.;

сайт зроблено в adgrafics