Телефон гарячої лінії +38 (0382) 65-07-34

but vs
but ap
but up
but zs

   Ще не так давно клуби кальянного диму були неодмінним атрибутом будь-якого закладу зі східним колоритом. Але держава розгорнула антитютюнову кампанію, і «східна казка» розтанула як мариво в пустелі, хоча кальянні оази подекуди ще залишилися. Чи можна закладам ресторанного господарства надавати послуги з паління кальяну?

   Антитютюновий закон у заклади громадського харчування
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 13 Закону від 22.09.2005 р. № 2899-IV№ 2899 “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”:
   * паління кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства заборонене. Давайте придивимося до цих законодавчих рядків уважніше.
Заборонено паління саме в приміщеннях закладів. Відповідно до п. 2 Національного стандарту № 2 «Оцінка нерухомого майна», затвердженого постановою КМУ від 28.10.2004 р. № 1442, приміщення, — це частина внутрішнього об’єму будови, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу.
   Тому доходимо висновку, що паління кальяну за межами приміщення під заборону не потрапляє. Тобто допускається, приміром, щоб ваші відвідувачі використали цей «агрегат» на літньому майданчику.
Єдине, про що треба пам’ятати, — це інші обмеження, передбачені Законом № 2899. Так, ваш літній майданчик не повинен розташовуватися на території: установ охорони здоров’я; навчальних закладів; дитячих майданчиків; спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд і установ фізкультури та спорту; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
  По-друге, продаж послуги з паління кальяну і його безпосереднє паління — це різні речі. Той факт, що у вас у відповідному прейскуранті вказані послуги з паління кальяну, ще не означає однозначного порушення положень Закону № 2899 .
  Проте, врахуйте: це не означає, що ви не повинні дотримуватися інших вимог Закону № 2899. Зокрема, розміщувати у відповідних приміщеннях графічний знак про заборону паління з написом «Куріння заборонено!».
  Крім того, ні в якому разі не дозволяти вашим відвідувачам користуватися кальяном у приміщеннях закладу.
  По-третє, заборона поширюється на паління будь-яких кальянних «заправок» — як із вмістом тютюну, так і без нього. Адже законодавець чітко відокремлює паління тютюнових виробів від паління кальяну.
   Забороняється паління тютюнових виробів, а також… кальянів.

сайт зроблено в adgrafics