Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період проведено 2 планові виїзні перевірки у розповсюджувачів, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІ квартал 2018 року.
Прийнято 6 рішень про обмеження продукції на ринку шляхом: приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, усунення формальної невідповідності та тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За розповсюдження продукції на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам, до суб'єкта господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 2,55 тис.грн., відповідно ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції"

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 9 звернень громадян, з них: 3 письмових та 6 усних. Окрім того, 45 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. З 54 розглянутих звернень громадян, 31 звернення за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.
Проведено 6 перевірок: 1– планова, 5 – позапланових, про що складено відповідні документи.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період з 23.04.18р. по 27.04.2018р. проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 4188 га.,
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в весняний період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин- 18,1 тонн. Проведено обробітки посівів сільськогосподарських посівів на площі 402,3 тис. га..
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фіто санітарних сертифікатів -249 екз,
- карантинних сертифікати 43 екз.
Проведено інспектування та огляд:
- транспортних засобів -466 одиниць:
- садівного матеріалу- 11 тис.шт.
- насіння зернових,бобових,технічних культур -39 тонн;
- зеpна і зернопродуктів – 1815 тонн.;
- продукти харчування – 1448 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів –2634,7 тонн.;
- свіжі овочі- 61 тонн;
- зрізи квітів –583 шт;
- продукти харчування- 1448 тонн;
- лісоматеріалів - 4315,9 м3
- пиломатеріалів - 242,8 м3,
- пакувальної тари з деревини –2130 одиниць;
- вироби з деревини- 116 тонн;
- інших об єктів регулювання- 14 тонн.
Розміщено 3 статі на сайті Головного управління Держпролспоживслужби в Хмельницькій області.
Проведено 2 планових перевірки державного нагляду (контролю) додержання законодавства в сфері карантину та захисту рослин.
Дана 1 нотифікація Польщі по дерев’яному пакувальному матеріалі.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

До Держпродспоживслужби України підготовлено та подано місячні звіти про реалізацію насіння господарствами занесеними до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу, що здійснюють свою виробничу діяльність на території Хмельницької області, знищення насіння яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові цілі, відбір проб для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння та здійснення заходів державного нагляду (контролю).
На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розміщено статтю в якій наведено інформацію щодо порядку проведення польового оцінювання сортових посівів сільськогосподарських культур.
Продовжувався моніторинг діяльності реалізаторів насіння на ринках, торгових точках та спеціалізованих магазинах області. Моніторингом протягом тижня було охоплено 6 осіб, які здійснювали реалізацію насіння. При проведенні моніторингу наголошувалось на недопущенні порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва підчас роздрібної торгівлі насінням овочевих та баштанних культур та висвітлено вимоги щодо наявності та правильності оформлення супровідних документів та маркування партій насіння. Реалізаторам вручено пам’ятки «На допомогу суб’єктам оптової та роздрібної торгівлі».
Проводилась роз’яснювальна робота серед виробників та споживачів насіння і садивного матеріалу щодо застосування норм Законодавства України в сфері насінництва та розсадництва та незаконності використання насіння та садивного матеріалу для реалізації та посіву без супроводу сертифікатів.
Надавалась консультативна допомога суб’єктам насінництва та розсадництва з питань включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та щодо порядку внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр, надавались консультації з питань проведення сертифікації насіння і садивного матеріалу, супроводу реалізації та придбання насіння, відведенню насінділянок озимих та ярих культур, подання заявок на інспектування.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43588 одиниць сільськогосподарської техніки.
За поточний період зареєстровано 42 одиниць техніки.
Знято з обліку 25 одиниць.

Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 58 потужності. Всього зареєстровано на території області 10617 потужностей.
Погоджено дозвіл на експорт трьох некомерційних тварини до країн СНД.

Відділ безпечності харчових продуктів
Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 2500, інших видів тварин – 340, 3020 зразків молочних продуктів, 2070 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 3310. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 380 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 100 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 400 кг рослинної продукції.
За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 особи.
Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області.
Лікарнями ветеринарної медицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:
- сказу – 759 тварин,
- сибірки - 2120 голів,
- досліджено на лейкоз – 12017 голів,
- досліджено на туберкульоз – 9312 голів.
Перевірено виконання протилейкозних заходів в у Шепетівській районній лікарні ветеринарної медицини.
Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 4789 бесід, роздано 1503 інформаційні матеріали, розклеєно 494 листівки.
Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 954 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 202 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 15 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд та узгодження інструкцій на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, розгляд документів «Щодо експлуатації місць видалення відходів» та генеральних планів забудови населених пунктів.
Проведено:
- 5 планових та 544 комісійних обстеження об’єктів. З них – 17 об’єктів централізованого водопостачання, 4 дитячих навчальних закладів, 4 загальноосвітніх навчальних закладів, 20 об’єктів торгівлі, 2 - громадського харчування, 6 місць видалення відходів, 488 криниць громадського користування;
- комісійні обстеження торгівельних точок із одягом бувшим у використанні (секунд-хенд);
- обстеження 3 приміщення для ведення медичної практики та 2 - на ведення освітянської діяльності;
- державний санітарно-епідеміологічний контроль 62 вантажів на митницях призначення, в тому числі - 62 через «Єдине вікно», (1 відмова).
- нараду-навчання із завідуючими дошкільних навчальних закладів Дунаєвецької міської ради із виступом на тему: «Епідемічна ситуація в Україні щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції та заходи по запобіганню спалахів ГКІ в ДНЗ»;;
- нараду-навчання при Чемеровецькій РДА з головами та секретарями сільських рад на тему: «Стан централізованого та децентралізованого водопостачання населених пунктів Чемеровецького району»;
- семінар-нараду з директорами ЗОНЗ Шепетівської РДА з питання «Організація та проведення оздоровлення та відпочинку дітей»;
- нараду з постачальниками харчових продуктів в дитячі навчальні заклади.
Взято участь:
- в публічній консультації з представниками громадської організації «Центр UA» спільно з представниками місцевої влади, громадськими активістами, науковцями та журналістами обговорили шляхи вирішення проблеми забруднення річки Південний Буг в м. Хмельницькому;
- в засіданні архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури облдержадміністрації по розгляду генеральних планів сільських населених пунктів Славутського району с. с. Улашанівка, Вачів Улашанівської сільської ради та Хмельницького району: с. Мартинівка, Бережанка , Педоси Чорноострівської селищної ради.
- у виїзному засіданні колегії Дунаєвецької РДА по питанню готовності до роботи Малієвецького дитячого оздоровчого табору «Подільські джерела».

сайт зроблено в adgrafics