Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

voda

На конференції ООН в 1993 році з охорони навколишнього середовища 22 березня назвали Днем водних ресурсів. З тих пір щорічно в усьому світі відзначають День води.

У цей день прийнято:

  • приділяти особливу увагу питанням навколишнього середовища, пов'язаним зі станом водних ресурсів на сьогодні;
  • обговорювати всі можливі шляхи вирішення проблем нестачі води;
  • знаходити нові можливості економії та відродження водних ресурсів;
  • забезпечувати необхідним питвом всіх спраглих.

Чи знаєте ви, чому було вирішено ввести таку дату у всесвітній календар? Чому сотні впливових людей і вчених, відомих компаній та волонтерів приділяють особливу увагу стану водних ресурсів?

Життєва сила води

Ми з вами, як і наша планета, на 70% складаємося з рідини. Вода покращує стан шкіри і стабілізує артеріальний тиск; допомагає виводити шлаки з організму і позбавитися від зайвої ваги; стимулює роботу нервових клітин та мозку. Вона - основа нашої життєдіяльності, працездатності та гарного настрою.

Водний дисбаланс організму з відхиленням хоч на кілька відсотків може привести до втрати концентрації, пам'яті, енергії. Хронічна нестача пиття позначається на стані здоров'я, може призвести до серйозних захворювань і навіть до смерті.

Жага - це крик організму про допомогу, перший сигнал про те, що ви на даний момент відчуваєте вже початкову стадію зневоднення. Щоб не допустити цього, візьміть собі за звичку пити кожні 2 години протягом дня. За добу здорова людина в середньому повинна випити не менше 6-ти склянок рідини.

Зверніть особливу увагу: кава, чай і алкогольні напої не замінюють рідину, навпаки, вони виводять її з організму!

Рідина та молекули

Важливо не тільки кількість рідини, яку ми вживаємо, але й її склад. В ідеалі структура води, що ми п'ємо, повинна максимально відповідати структурі внутрішньоклітинної рідини нашого організму. Так клітинам буде легше її засвоювати.

Якщо рідина в своєму складі містить солі важких металів та інші шкідливі домішки, мембрана клітини спочатку фільтрує її, відсіваючи сухий залишок, який пізніше в якості «накипу» осідає в наших нирках і залишається на стінках кровоносних судин.

Водна катастрофа

На сьогоднішній день кожна 7-ма людина на планеті не має доступу до безпечної питної води. З усього водного басейну на Землі лише менше 1% придатне до вживання в їжу. З кожним роком ситуація все погіршується: за останні 40 років кількість прісної води на людину зменшилася на 40%. Вже зараз більше 850 мільйонів людей гинуть від голоду через нестачу рідини для поливу сільськогосподарських рослин!

Нерозумне використання природних ресурсів, величезна кількість промислових та побутових відходів призвели до небезпечного забруднення ґрунтових басейнів планети. Чи знаєте ви, що тільки в Україні жителям понад тисячі населених пунктів заборонено пити воду з місцевих джерел? Чи відомо вам, що лише 3% річок на планеті мають відносно чисту та безпечну за складом рідину? З кожним днем стан річок та озер погіршується.

Що будуть пити наші діти завтра?

Ми створюємо майбутнє вже сьогодні. Якщо кожен з нас збереже за рік хоча б одне відро води, вийде ціле озеро 1000 м в діаметрі та глибиною в 5 метрів! Це запас для наших дітей.

сайт зроблено в adgrafics