Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

skaz

З початку року  на території м. Хмельницького було зафіксовано 2 випадки захворювання домашніх тварин сказом.

09.01.2018 року до Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини звернувся мешканець проїзду 1-го Кам’нецького,2, що у мікрорайоні «Ружична» із мисливською собакою, породи російсько-європейська лайка, у якої спостерігалися нервові явища, агресивна поведінка.

У зв’язку із підозрою у захворюванні даної собаки сказом їй проведено евтаназію та труп направлено до Хмельницької регіональної державної  лабораторії ветеринарної медицини з метою проведення вірусологічного дослідження на сказ. Згідно результату лабораторного дослідження встановлено, що собака хворіла сказом. Було встановлено, що дану собаку та ще двох мисливських собак, які також утримуються у власності даного громадянина він використовував для полювання. При перевірці ветеринарних паспортів на тварин встановлено, що щепленням проти сказу вони не піддавалися.

Спеціалістами служби ветеринарної медицини м. Хмельницького на місці та на прилеглій території,  де знаходилася хвора сказом тварина проведено вимушену дезінфекцію. Собакам у кількості 2-х гол., які утримуються даним громадянином та можливо мали контакт із хворою сказом собакою  проводиться  вимушена вакцинація. З метою проведення клінічного спостереження за даними тваринами їх  ізольовано у  окремих вольєрах на території дворгосподарства, про що у власника відібрано відповідну  письмову розписку.  

10.01.2018 року у зв’язку із встановленням захворювання собаки на сказ за адресою проїзд 1-ий Кам’янецький, 2 було скликане позачергове засідання ДНПК при Хмельницькій міській раді, яким оголошено територію за адресою проїзд 1-ий Кам’янецький, 2 неблагополучним пунктом щодо захворювання на сказ та введено карантинні обмеження. Оголошено загрозливою зоною територію проїзду 1-го Кам’янецького, вул. 2-ї Комунарської, пров. Гоголя, пров. 2-го Нагірного, які обмежуються вул. Кам’янецькою та 3-ім пров. Нагірним. Затверджено  заходи по ліквідації захворювання собаки на сказ та особисто під підпис з ними ознайомлено начальника управління охорони здоров’я Ткача Б.В. (стосовно посилення контролю за роботою травмпунктів по організації допомоги людям, яких покусали тварини, поліпшення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань захворювання на сказ) та начальника управління ЖКГ Новачка В.П. (стосовно термінової організації відлову тварин, підозрілих на зараження сказом в неблагополучному пункті та загрозливій зоні).

Спеціалістами Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини на території неблагополучного пункту та загрозливої зони  проведено  щеплення сприйнятливого щодо сказу поголів’я тварин  в кількості  31 гол. На даний час власник хворої сказом тварини та його працівник отримують курс антирабічною допомоги.

Голові ради Хмельницької районної  організації УТМР Войткову В.М. направлено лист щодо безвідповідальності власника мисливських собак, недостатнього рівня контролю співробітниками УТМР за використанням мисливських собак під час полювання, залучення спеціалістів Хмельницького міського управління ДПСС в Хмельницькій області з метою проведення навчання серед членів товариства – власників мисливських собак.

Власника тварин, притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ст. 37 ЗУ «Про ветеринарну медицину».

15.01.2018 року  до Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини звернувся  мешканець  пров. Прибузького,1, кв. № 65 із трупом собаки, яка 12.01.2018 року нанесла  йому покус та 14.01.2018 року загинула. В результаті опитування стало відомо, що дана собака утримувалася за адресою вул. Булаєнка, 44, що в мікрорайоні «Лезневе-2», де на даний час ніхто не проживає. Собака виконувала функцію сторожової, утримувалася на прив’язі.  Відомостей щодо проведення їй щеплень проти сказу немає. Стосовно контакту собаки з іншими тваринами власнику невідомо.

12.01.2018 року о 23-30 год, коли власник собаки приїхав щоб її погодувати та під час заміни підстилки в буді вона  нанесла йому покус в ділянку кисті  лівої верхньої кінцівки. Того ж числа  він побачив, що у собаки спостерігається в’ялість, при цьому апетит був збережений присутня спрага. Після вживання їжі та води, через певний час у собаки відмічалася рвота. За наданням тварині лікувальної допомоги власник не звертався.  13.01.2018 року  у собаки стан різко погіршився. 14.01.2018 року, коли власник тварини в чергове приїхав її годувати побачив, що тварина  загинула.

Труп даної собаки направлено до Хмельницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини з метою проведення вірусологічного дослідження на сказ. Згідно результату лабораторного дослідження встановлено, що собака була хворою на сказ.

Цього ж числа спеціалістами Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини  було проведено виїзд за адресою вул. Булаєнка, 44,  на місці та на прилеглій території, де утримувалася та загинула вищевказана собака проведено вимушену дезінфекцію.

Встановлено, що за адресою вул. Булаєнка, 44 також утримується кіт, який можливо мав контакт із хворою сказом собакою, йому проводиться   вимушена вакцинація. З метою проведення клінічного спостереження за даним котом його  ізольовано у  окреме приміщеннях на території дворгосподарства.

skaz 2

skaz 3

В зв'язку із встановленням захворювання собаки на сказ по вул. Булаєнка, 44,  з метою недопущення розповсюдження сказу серед тварин та людей в м. Хмельницькому 16.01.2018 року було скликане термінове засідання ДНПК при Хмельницькій міській раді, яким оголошено з 16.01.2018 року територію за адресою вул. Булаєнка, 44 неблагополучним пунктом щодо захворювання на сказ і введено карантинні обмеження. Загрозливою зоною оголошено територію вул. Булаєнка, вул. Світанкової, вул. Ганжі, вул. Джумаківки, які обмежуються вул. Морозенка, вул. Сагайдачного, вул. Джумаківка. Затверджено  заходи по ліквідації захворювання собаки на сказ та особисто під підпис з ними ознайомлено начальника управління охорони здоров’я Ткача Б.В. (стосовно посилення контролю за роботою травмпунктів по організації допомоги людям, яких покусали тварини, поліпшення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань захворювання на сказ) та начальника управління ЖКГ Новачка В.П. (стосовно термінової організації відлову тварин, підозрілих на зараження сказом в неблагополучному пункті та загрозливій зоні).

Спеціалістами Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини на території неблагополучного пункту та загрозливої зони  проведено  щеплення сприйнятливого щодо сказу поголів’я тварин  в кількості  89 гол. На даний час власник хворої сказом тварини отримує курс антирабічної допомоги.

Під час проведення даних заходів 2 осіб, які проживають в загрозливій щодо захворювання на сказ  зоні, а саме по вул. Ганжі, 31 та Булаєнка, 66 та утримують у своїй власності значну кількість  домашніх тварин відмовилися надати їх спеціалістам для проведення  щеплень проти сказу, що спричиняє загрозу поширення розповсюдження збудника та є порушенням ст. 37 ЗУ «Про ветеринарну медицину», «Правил утримання домашніх тварин в м. Хмельницькому» та «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Матеріали щодо надання практичної допомоги по виконанню вищевказаними особами законних вимог спеціалістів Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини передано до Хмельницького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області.

Якщо Вас укусила безпритульна, домашня чи дика тварина, пам’ятайте – вона може бути заражена вірусом сказу.

Після  укусу твариною необхідно відразу провести місцеву обробку рани: промити поверхню укусу проточною водою з господарським милом, або ж застосувати перекис водню, після чого краї рани необхідно обробити розчином йоду, або 70 % розчином спирту, накласти не тугу марлеву пов’язку. Після місцевої обробки рани терміново зверніться  до лікаря в травмпункт.

Тварину, що вкусила умертвляти забороняється, її необхідно ізолювати та звернутися в установу ветеринарної медицини. У місті це Хмельницька міська державна лікарня ветеринарної медицини.

Кожен власник тварин повинен знати та дотримуватися обов’язкових правил:

  1. щороку доставляти собак та котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу;
  2. утримувати сторожових собак на прив’язі або ж у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що включають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом;
  3. про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу;
  4. вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки при наявності коротких повідків та намордників і обов’язкового щеплення від сказу;
  5. купувати, продавати, виставляти на виставки, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів та інших тварин тільки при наявності ветеринарного свідоцтва Ф №1 та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу;
  6. не допускати до полювання не щеплених проти сказу собак.

Щоб захистити себе і свою тварину від такого небезпечного захворювання обов’язково  виконуйте вищевказані поради!

 

Для власників тварин в чергове повідомляємо, що щеплення – єдиний захист від сказу. Тому необхідно щорічно проводити  профілактичні щеплення проти сказу домашнім собакам та котам.

Щорічно, в період з липня по серпень серед багатоповерхових будинків, які  ввірені ЖЕКам та ЖЕДам міста організовуються та проводяться безкоштовні  щеплення домашніх тварин проти сказу. Тому, просимо мешканців міста стежити за об’явами, які розміщуються на під’їздах будинків, де зазначається про дату, час та місце проведення профілактичних щеплень та обов’язково  доставляти своїх улюбленців для проведення щеплень.

Також повідомляємо, що щеплення домашніх тварин проти сказу проводяться за адресою: вул. Чорновола, 176/1, Хмельницька міська державна лікарня ветеринарної медицини. Телефон для довідок: 64-50-18, 64-31-07. 

сайт зроблено в adgrafics