Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

virus kir

Черговий періодичний підйом захворюваності на кір в Україні розпочався у 2017 році. За даними Міністерства охорони здоров’я найбільше випадків зареєстровано в Івано-Франківській області,  Одеській та Закарпатській. 5 людей в Одеській області померли, з них - 3 дітей.Загострилася ситуаціяв місті Києві -станом на 15 січня 2018 року в столиці на кір захворіло 87 людей, із них 66 – дітей до 17 років. Не минає ця недуга і Хмельницьку область,  в 2018 році вже зареєстровано 6 випадків захворювань на кір, серед них одна дитина.

Найбільше хворіють діти, проте серед захворілих є значне число дорослих. В основному на кір хворіють не щеплені особи.

sumptomu koru

Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим.
В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти цієї недуги.

Джерелом інфекції є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. Інкубаційний період від 7до17 днів.

Вірус кору дуже летючий - з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети ( постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо.

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань одиничні.

grypu ruzuky

Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Нагадуємо Вам, що єдиним надійним захистом від захворювання є профілактичні щеплення, які проводяться відповідно до Національного календаря. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не щепленим підліткам, що  не хворіли кором, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

сайт зроблено в adgrafics