Телефон гарячої лінії +38 (0382) 65-07-34

but vs
but ap
but up
but zs

Управління захисту споживачів

За звітний період здійснено 3 перевірки суб’єктів господарювання, з них:

 • відділом ринкового та метрологічного нагляду - 2 планові перевірки, 
 • прийнято 11 рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів,
 • відібрано 2 зразки та 7 рішень про скасування рішень обмежувальних (коригувальних) заходів ;
 • відділом контролю в сфері торгівлі, робіт, послуг, контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю - 1 позапланову перевірку.

Відділом ринкового та метрологічного нагляду до 2 суб’єктів господарювання застосовані штрафні санкції на суму 9,775 тис.грн.

За період з 27.11.2017р. по 01.12.2017р. області одержано 6 звернень громадян, з них - 1 письмових та 5 усних звернень.

Управління фітосанітарної безпеки

Спеціалістами управління за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур на заселення шкідниками ураження хворобами, надання рекомендацій щодо захисту с/г культур  на площі 1624га.

Разом з тим, управлінням проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в осінній період 2017 році господарствах області. Проведено врегулювання мишоподібних гризунів на площі 5,1 тис.га.
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур за фактично виданими фітосанітарними сертифікатами;
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • фіто санітарних сертифікатів -225 екз,
 • карантинних сертифікати 50 екз.

Проведено інспектування та огляд:

 • транспортних засобів -426 одиниць;
 • насіння зернових, бобових та технічних культур-556 тонн;
 • зерна і зернопродуктів – 2073 тонн.;
 • продукти харчування -1161 тонн;
 • технічних, олійних та інших матеріалів – 1788 тонн.;
 • свіжі овочі- 165 тонн;
 • садивного матеріалу- 7 тис.штук;
 • зрізів- 277 тис.шт.
 • лісоматеріалів  - 3708 м3
 • пиломатеріалів  - 245 м3,
 • виробів із деревини  - 94 тонн;
 • зрізи квітів -387 шт;
 • пакувальної тари  з деревини – 3285 одиниць;
 • інші об’єкти регулювання  59 тонн.

Здано в Департамент фітосанітарної безпеки насінництва та розсадництва  «Річний звіт  з моніторингу розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у 2017 році та прогноз з’явлення їх у 2018 році в Хмельницькій області».

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Зібрано та узагальнено данні про обсяги виробництва та реалізації насіння суб’єктами господарювання внесеними до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2017 році, які здійснюють господарську діяльність на території Хмельницької області. Проведено моніторинг закладання ділянок для селекційних, дослідних робіт та експонування та моніторинг знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі.

На основі узагальнених даних щодо реалізації насіння підготовлено інформацію до Держпродспоживслужби України.

Проводився моніторинг підготовки насіння ярих культур суб’єктами господарювання. Інформація щодо підготовки насіння господарствами Хмельницької області станом на 30.11.17р. розміщена на сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Протягом звітного періоду проводилась роз’яснювальна роботи щодо недопустимості використання не внесених до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні та Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, а також висіву генетично-модифікованих сортів сільськогосподарських культур до їх державної реєстрації та внесення в Державний реєстр генетично-модифікованих організмів.

Надавалась інформаційна допомога агроформуванням щодо ведення насінництва та додержання технологічних та методичних вимог насінництва, догляду за  насінницькими ділянками озимих культур.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43059 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 35 одиниць техніки.

Знято з обліку 9 одиниць.

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії

Внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 29 потужності. Всього зареєстровано на території області 9504 потужності.

Погоджено дозвіл на експорт 1 партії яєць курячих на Молдову та двох собак на Російську Федерацію.

Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 2210 туш ВРХ та свиней, 2010 зразків молочних продуктів, 830 зразків рослинної продукції, інших видів продукції - 2010. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 510 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 210 кг молочної продукції по причині механічного забруднення та фальсифікації.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 7 осіб.

Працівниками відділу опрацьовано 4 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин  по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз.

Всього за тиждень щеплено проти:

 • сказу – 4690 тварин,
 • сибірки - 6835 голів,
 • досліджено на туберкульоз – 8530,
 • досліджено на лейкоз –4197.

Ведеться аналіз звітності про хід відстрілу червоної лисиці та диких кабанів, вдосконалюється облік та звітність.

Взято участь у нараді з підведення підсумків роботи спеціалістів ветеринарної медицини Ярмолинецького району. Перевірено хід виконання планів протиепізоотичної роботи.

Проведено підготовку для перевірки виконання протиепізоотичних планів в районних установах державної ветеринарної медицини районів.

Отримано біопрепарати за рахунок державного бюджету з Сумської біофабрики.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 1802 бесіди, 11 сходів села, роздано 705 інформаційних матеріалів, розклеєно 717 листівок, надруковано 1 стаття в пресі, зроблено 1 виступ по телебаченню.

Ветеринарними фахівцями у складі 26 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 4341 одиницю автотранспорту, за виявлені порушення 597 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 9 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що за період з 27.11.17р по 01.12.17р проведено 249 комісійних  обстежень об’єктів. З них  3 -  централізованого водопостачання,  45 дитячих навчальних закладів, 62 загальноосвітніх навчальних закладів, 20 харчових об’єктів, 1 полігону/сміттєзвалища,  94 криниць громадського користування. 

Підготовлено 8 статей в місцеву пресу.

Заступник  начальника управління  державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства  ГУ Держпродспоживслужби  в Хмельницькій області    М.І. Габрикевич  прийняв участь в засіданні робочої групи  Хмельницької міської ради по формуванню «Програми поводження з твердими побутовими відходами у м. Хмельницькому на період 2018-2023 р. р.».

Проведений  державний санітарно-епідеміологічний контроль 76 вантажив на митницях призначення,  в тому числі  1 -  через «Єдине вікно».

Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  провели  позапланові перевірки,  за зверненнями 2 суб’єктів господарювання, для отримання ліцензії на медичну практику та 1 суб’єкта господарювання, для отримання ліцензії на надання  освітніх послуг. В складі комісій проводились 4 перевірки, по зверненнях мешканців, підготовлені відповіді. 

Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ярмолинецького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області провели 28 комісійних обстежень навчальних закладів району (13 дитячих навчальних закладів, 15 загальноосвітніх навчальних закладів). В усіх обстежених навчальних закладах виявлені порушення діючих санітарних норм та правил.  За результатами обстежень голові комісії – начальнику управління освіти, молоді та спорту Ярмолинецької РДА підготовлена довідка із пропозиціями по усуненню порушень.

У складі комісій обстежено 70 джерел децентралізованого водопостачання, виявлено 36 об’єктів із порушеннями. Керівникам Солобковецької ОТГ, Соколівської  та Правдівської сільських рад направлені листи  із пропозиціями по покращенню благоустрою криниць громадського користування, проведення їх чистки та дезінфекції та  організації проведення лабораторних досліджень проб питної води.       

Фахівці    відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чемеровецького районного управління провели  комісійні обстеження 18 закладів торгівлі смт. Чемерівці. Виявлено недоліки: відсутні умови для миття розділового інвентаря, не створені умови для дотримання правил особистої гігієни, проводиться реалізація продуктів харчування  на які відсутні документи, що засвідчують безпечність та якість, відсутнє маркування  розділового інвентаря.

Фахівці    відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Старокостянтинівського  районного управління провели  комісійні обстеження СК 5 дошкільних навчальних закладів міста. Підготовлена довідка начальнику управління освіти Старокостянтинівської міської ради.

Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кам’янець - Подільського міськрайонного управління провели комісійні   обстеження  11 закладів торгівлі  24  загальноосвітніх  навчальних закладів, 19 дитячого навчального закладу,  20 криниць громадського користування Полонського  районного управління   – 1 дитячого навчального закладу, 2 підприємства торгівлі, 2 громадських  колодязів,  Новоушицького  - 1 дитячого навчального закладу,   3  загальноосвітніх  навчальних закладів,  Красилівського  районного управління -  4 закладів дошкільної та підліткової освіти, 1 об’єкту централізованого водопостачання.  Віньковецького -  4 НВК та 1 ДНЗ,  Городоцького -  2 ЗОШ та 2 ДНЗ,  Дунаєвецького -  комісійне  обстеження полігону ТПВ. Виявлені порушення вимог санітарного законодавства.   Дано рекомендації по   усуненню недоліків,  виявлених  в ході даних обстежень та  підготовлено доповідні  листи  головам сільських рад,   територіальних  об’єднаних  громад.

Фахівці Теофіпольського районного управління прийняли участь в  засіданні колегії РДА по результатах перевірки  делегованих повноважень органів виконавчої влади  Михнівської та Бережинецької сільських рад. Сумісно з районним відділом освіти провели  семінар-нараду «Про організацію харчування дітей в навчально – виховних закладах» з  керівниками НВЗ району,  персоналом харчоблоків та медичними працівниками.

Фахівці Старокостянтинівського районного управління прийняли участь в  засіданні  колегії районного відділу освіти   «Про стан організації харчування в освітніх закладах району».

Провідні фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чемеровецького районного управління ГУ Держпродспоживслужи в Хмельницькій області прийняли участь в семінар-нараді з завідуючими дошкільних навчальних закладів сіл, які  не увійшли в громади на тему «Організація харчування дітей в дошкільних навчальних закладах».

сайт зроблено в adgrafics