Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

grubok 1На плодових деревах часом спостерігається явище при якому гілки вкриваються зеленувато-сірим, м’яким на дотик килимком. Це лишайники – організми не дуже вибагливі, легко переносять холод, вологість, засуху. Часто зустрічаються також на каменях, парканах, залізних предметах, корі старих дерев, часом утворюючи на вигляд доволі гарні композиції. Не переносять повітря, забрудненого димом, кіптявою, газами, тому і не ростуть у великих містах.

Боротися з лишайниками не складно: на товстих гілках на початку заселення їх можна знімати тупим ножем або металевою щіткою, а при масовій появі на тонких гілках слід проводити обробку залізним купоросом (500г на 10л води) до розпускання бруньок і повторно через 10днів. Цей прийом убереже ваш сад також від парші, чорного раку, плодової гнилі, борошнистої роси зерняткових і сірої гнилі та клястероспоріозу кісточкових порід.

grubok 2Ще одна незвична рослина досить часто зустрічається в парках, скверах, дорослих садах -  омела, вічнозелений паразит. Пригнічує ріст та розвиток дерев, продуктивність плодових, а при значному заселенні може викликати загибель дерева. Коренів омела немає, до деревини приєднується присосками, через які в усі сторони відростають так звані ризоїди, на яких розвиваються молоді кущі. Розмножується за допомогою птахів, що поїдають ягоди омели. До речі за деякими рецептами народної медицини листя і гілочки омели з плодових дерев використовують як складник для приготування ліків від онкозахворювань. Лікують дерева механічним методом: уражені гілки потрібно обрізувати, зрізи слід робити на відстані 5-10см від місця прикріплення куща.

 

Сергій Пептюк,

головний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки

сайт зроблено в adgrafics