Телефон гарячої лінії +38 (0382) 65-07-34

but vs
but ap
but up
but zs

Управління фітосанітарної безпеки

Спеціалістами управління за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур на заселення щкідниками ураження хворобами, надання рекомендацій щодо захисту с/г культур  на площі 2680  га.

Проведено обстеження 3  місць зберігання та переробки продукції рослинного походження щодо зараженості шкідливими організмами, надання рекомендацій з їх знезараження, а також із проведення профілактичних та винищувальних заходів щодо боротьби зі шкідниками у місцях зберігання запасів продукції рослинного походження.

Разом з тим, управлінням проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захист у рослин на осінній період 2017 року господарств області. Проведено захист сільськогосподарських посівів на площі 26 тис.га. Закуплено  36 тонн засобів захисту рослин;
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур за фактично виданими фітосанітарними сертифікатами;
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

В районах області проведено 1 семінар - навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами, на яких були присутні8 працівника сільгосппідприємств.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • посвідчень- 8 шт;
 • допуски- 8 шт;
 • фіто санітарних сертифікатів -205 екз,
 • карантинних сертифікати 53 екз.

Проведено інспектування та огляд:

 • транспортних засобів -472 одиниць.
 • насіння зернових, бобових, технічних культур – 36 т.;
 • зерна і зернопродуктів – 653 тонн.;
 • продукти харчування -2101 тонн;
 • технічних, олійних та інших матеріалів – 3133 тонн.;
 • свіжі овочі- 44 тонн;
 • лісоматеріалів  - 4573,4 м3
 • пиломатеріалів  -291,6 м3,
 • виробів із деревини  - 32 тонн;
 • пакувальної тари  з деревини –3650 одиниць;
 • інші об’єкти регулювання  163 тонн 

 Про  роботу управління  надруковано 1 стаття в районній газеті та 1 стаття на сайті РДА.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 42768 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 26 одиниць техніки.

Знято з обліку 14 одиниць.

Прийнято 40 громадян, яким надано роз`яснення по питаннях реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів.

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії

Спеціалістами управління було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 86 потужностей. Всього зареєстровано на території області 9008 потужностей.

Погоджено дозвіл на експорт партій молочної продукції, а саме до Республіки Казахстан, а також ,3-ох партій яєць курячих до Республіки Молдови.

На протязі тижня здійснено виїзди спеціалістів Головного управління з метою надання практичної та методичної допомоги до Теофіпольського, Красилівського та Шепетівського районів.

На території Славутського району здійснено постановку на карантині сформованої партія великої рогатої худоби в кількості 250 голів для подальшого експорту до Республіки Ірак.

Так на протязі тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках  в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 200 туш ВРХ, 755 туш свиней, 1003 зразків молочних продуктів, 1709 зразків рослинної продукції. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 100 кг. свинини та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 120 кг молочної продукції по причині механічного забруднення та фальсифікації. Також з різних причин не допущено до реалізації 270 кг рослинної продукції. За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 18 осіб.

Районними, міськрайонними та міським управліннями Держпродспоживслужби було проведено 5 виробничих навчань зі спеціалістами ветеринарної медицини на різні теми ВСЕ в лабораторіях на ринках, м'ясопереробних підприємствах, а також навчання з видачі дозвільних документів та правилах відбору патологоанатомічного матеріалу при підозрі на АЧС.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проводився моніторинг підготовки насіння озимих культур суб’єктами господарювання внесеними до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2017 рік та сільгосппідприємствами Хмельницької області.

Розроблено пропозиції до комплексного плану заходів державного нагляду (контролю) відділу контролю в сфері насінництва і розсадництва  на  2018.

Головним спеціалістом відділу в Кам’янець Подільському районі здійснено моніторинг вирощування насіннєвого матеріалу в атестованому на право виробництва насіння гречки в Подільській державній аграрно - технічній академії.

Проведено ознайомлення фахівців відділу з «Методичними рекомендаціями фіксування процесу здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (контролю) засобами відео фіксації».

В газеті «Наддністрянська правда» надруковано статтю з аналізом підготовки насіння під урожай 2018 року в Новоушицькому районі та порядку його визнання.

Спеціалістами відділу проводилось вивчення змін у змін у законодавстві в сфері насінництва та розсадництва та здійснення нагляду (контролю). Суб’єктам господарювання  надавались консультації з питань очистки насіння урожаю 2017 року, доведення його до посівних кондицій  та роз’яснення щодо змін законодавстві при його визнанні.

Також проводилась  робота щодо недопущення використання не внесених до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні, а також висіву генетично-модифікованих сортів сільськогосподарських культур до їх державної реєстрації та внесення в Державний реєстр генетично-модифікованих організмів.

Виконувались інші доручення керівництва.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що за період з 01.09.17р по 07.09.17р проведено 355 комісійних  обстежень об’єктів. З них 26 централізованого водопостачання, 65 криниць громадського користування, 88 дитячих навчальних закладів, 95 загальноосвітніх навчальних закладів,    74 харчових об’єкта, 2 полігонів/ сміттєзвалищ, 5  інших об’єкти.  Підготовлено  4 статті в місцеву пресу, 1 виступ на телебаченні .  

Проводиться робота по підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Розглядаються «Паспорти на місця видалення відходів».

Проведений  державний санітарно-епідеміологічний контроль 78  вантажів на митниці,  в тому числі 5 через «Єдине вікно».

Во всіх містах та районах області проводяться  комісійні  обстеження навчально - виховних закладів по питанню визначення готовності їх до роботи,  погодження режиму роботи. Розглянуто  розклади уроків, надані рекомендації щодо врахування оптимального співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильного чергування протягом дня та тижня предметів природно-математичного і гуманітарного циклів з уроками  музики, основ здоров’я і фізичної культури.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новоушицького районного управління прийняла участь в спільній колегії райдержадміністрації та ОТГ, на якій розглядалося питання готовності навчально – виховних закладів до нового навчального року і нараді з кухарями ЗОШ району та ОТГ  « Організація харчування в загальноосвітніх навчальних закладах».

Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кам’янець –Подільського міськрайонного управління проведено заняття з технічним персоналом навчальних закладів Кам’янець-Подільського району  щодо утримання приміщень навчального закладу у відповідному санітарному стані під час навчально-виховного процесу.

Фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дунаєвецького районного управління прийняла участь в засіданні колегії РДА  по питанню «Про стан готовності навчальних закладів району до 2017 -2018 навчального року».

Фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Славутського районного управління прийняв участь в  колегії Славутської РДА «Про результати підготовки ЗОНЗ до нового навчального року».

Провідні фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чемеровецького районного управління  приймали участь в  колегії  при  голові Чемеровецької РДА, де  було заслухано  питання  про  стан  поводження  з  твердими побутовими  відходами в Чемеровецькому районі.

Управлінням захисту споживачів

За період з 01.09.2017р. по 07.09.2017р. Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області здійснено 6 перевірок суб’єктів господарювання, з них: відділом ринкового та метрологічного нагляду - 4 перевірки, відділом контролю в сфері торгівлі, робіт і послуг, контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю 2.

За виявлені під час проведення перевірки порушення відділом контролю в сфері торгівлі, робіт, послуг, контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю 1 особу притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу на суму 0,170 тис. грн., а також за порушення Закону України „Про рекламу” до  суб’єкта господарювання застосовані штрафні санкції на суму 0,265 тис. грн.

За період з 01.09.2017р. по 07.09.2017р. Управлінням одержано 5 звернень громадян, з них - 3 письмових та 2 усних звернень.

Значна увага в Управлінні приділяється просвітницькій роботі та висвітленню результатів роботи в ЗМІ.

За період з з 01.09.2017р. по 07.09.2017р. спеціалісти Управління брали участь у заходах за участю громадськості Хмельницької області та висвітлювали у ЗМІ і на сайті основні положення законодавства про захист прав споживачів. 

сайт зроблено в adgrafics