Телефон гарячої лінії +38 (0382) 65-07-34

but vs
but ap
but up
but zs

Управління захисту споживачів

За період з 28.08.2017р. по 01.09.2017р. Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області здійснено 6 перевірок суб’єктів господарювання, з них: відділом ринкового та метрологічного нагляду - 2 перевірки, відділом контролю в сфері торгівлі, робіт і послуг, контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю - 3 позапланові перевірки згідно звернень споживачів.

Під час проведення перевірок відділом ринкового та метрологічного нагляду до 2 суб’єктів господарювання застосовані штрафні санкції на загальну суму 3,825 тис.грн.

Відділом у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства за порушення Закону України „Про рекламу” до 2 суб’єктів господарювання застосовані економічні стягнення на загальну суму 3,400 тис.грн.   

За виявлені під час проведення перевірки порушення відділом контролю в сфері торгівлі, робіт, послуг, контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю 2 особи притягнуто до адміністративнії відповідальності з накладенням штрафів на загальну суму 0,340 тис.грн., а за порушення Закону України „Про рекламу” до 2 суб’єктів господарювання застосовані штрафні санкції на загальну суму 3,400 тис.грн.

За період з 28.08.2017р. по 01.09.2017р. Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області одержано 14 звернень громадян, з них - 6 письмових та 8 усних звернень.

Значна увага в Управлінні приділяється просвітницькій роботі та висвітленню результатів роботи в ЗМІ.

За період з 28.08.2017р. по 01.09.2017р. спеціалісти Управління брали участь у заходах за участю громадськості Хмельницької області та висвітлювали у ЗМІ і на сайті основні положення законодавства про захист прав споживачів.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Здійснено моніторинг ходу інспектування насіннєвих ділянок сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах занесених до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу що проводять свою діяльність на території Хмельницької області.

Підготовлено і розміщено на сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформацію про результати інспектування насіннєвих ділянок  озимих і ярих зернових культур, порядок визнання насіння озимих культур та

Проведено узагальнення даних про обсяги виробництва та реалізації насіння суб’єктами господарювання внесеними до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2017 році, які  здійснюють господарську діяльність на території Хмельницької області. Моніторинг закладання ділянок для селекційних, дослідних робіт та експонування. Підготовлено інформацію на основі узагальнених даних до Держпродспоживслужби України.

Головним спеціалістом відділу подано до друку статтю з аналізом підготовки насіння під урожай 2018 року в Новоушицькому районі та порядку його визнання.

Спеціалістами відділу проводилось вивчення змін у змін у законодавстві в сфері насінництва та розсадництва та здійснення нагляду (контролю). Суб’єктам господарювання  надавались консультації з питань очистки насіння урожаю 2017 року, доведення його до посівних кондицій  та роз’яснення щодо змін законодавстві при його визнанні.

Також проводилась  робота щодо недопущення використання не внесених до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні, а також висіву генетично-модифікованих сортів сільськогосподарських культур до їх державної реєстрації та внесення в Державний реєстр генетично-модифікованих організмів.

Виконувались інші доручення керівництва.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що за період з 21.08.17р по 31.08.17р проведено  730 комісійних  обстеження об’єктів. З них 12 централізованого водопостачання, 86 криниць громадського користування, 235 дитячих навчальних закладів, 272 загальноосвітніх навчальних закладів, 82 харчових об’єктів, 3 полігони/ сміттєзвалища, 2  інших об’єкти.   Підготовлено  4 статті в місцеву пресу, 2 виступи на радіо. 

Головний спеціаліст управління  державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства,   Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницький області  прийняла участь в  комісійному  обстеженні шкіл - інтернатів в Деражнянському, Новоушицькому,  Чемеровецькому, Ярмолинецькому  районах та  м. Хмельницькому,   атестації стаціонарного оздоровчого закладу «Дністровська Чайка», Кам’янець- Подільського району.

Корегувались  та узгоджувались  перспективні  меню дитячих дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів. Проводиться робота по підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Розглядаються «Паспорти на місця видалення відходів».

Проведений  державний санітарно-епідеміологічний контроль 140  вантажів на митниці,  в тому числі 13 через «Єдине вікно».

Во всіх містах та районах області проводяться  комісійні  обстеження навчально - виховних закладів по питанню визначення готовності їх до початку нового навчального року. 

Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кам’янець - Подільського, Старокостянтинівського  міськрайонних управлінь , Ярмолинецького та Славутського районних управлінь    прийняли  участь у семінарах з кухарями,  завгоспами, медичними працівниками загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, де були   розглянуті питання організації харчування.

Спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білогірського районного управління  прийняли участь в роботі колегії  Білогірської РДА;  Старокостянтинівського – Старокостянтинівської РДА та міський раді; Чемеровецького районного управління  -  в  колегіях при відділі освіти, молоді та спорту Гуківської сільської ради та відділу освіти, культури, молоді та спорту Чемеровецької РДА  з висвітленням питання  стану готовності навчальних закладів  району до нового 2017-2018 навчального  року.

Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Кам’янець – Подільського міськрайонного управління проведена нарада з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів та дошкільних навчальних закладів Кам’янець-Подільського району за підсумками проведених об’їздів до нового 2017-2018 навчального року.

Фахівцями Новоущицького, Городоцького, Ізяславського районних управлінь підготовлені і надіслані доповідні Головам Новоушицької ОТГ ,  Городоцької РДА, начальнику відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА  «Про  результати комісійних обстежень підготовки навчальних закладів до нового 2017-2018 навчального року»

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії

Спеціалістами управління було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 58 потужностей. Всього зареєстровано на території області 8922 потужності.

Погоджено дозвіл на експорт трьох партій молочної продукції, а саме до Республіки Азербайджан, Узбекистан та Молдови, а також 6-ох партій яєць курячих до Республіки Молдови.

Відповідно до повідомлення Національного агентства з безпечності харчових продуктів Республіки Молдова за результатами сумісного інспектування двом молокопереробним підприємствам, а саме ТОВ «Мілк Ворд» Городоцького району та ПАТ «Деражнянський молочний завод» Деражнянського району дозволено експорт молочної продукції до Республіки Молдова.

Згідно проекту Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» з 28 по 29 серпня 2017 року спеціалістами Головного Управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області було прийнято участь в навчанні з проведення пілотного аудиту, заснованого на принципах НАССР для продуктів нетваринного походження на базі ПАТ «Житомирський маслозавод» м. Житомир.

Так на протязі тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках  в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 245 туш ВРХ, 955 туш свиней, 1306 зразків молочних продуктів, 2209 зразків рослинної продукції. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 170 кг. свинини та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 90 кг молочної продукції по причині механічного забруднення та фальсифікації. Також з різних причин не допущено до реалізації 205 кг рослинної продукції. За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 25 осіб.

Районними, міськрайонними та міським управліннями Держпродспоживслужби було проведено 10 виробничих навчань зі спеціалістами ветеринарної медицини на різні теми ВСЕ в лабораторіях на ринках, м'ясопереробних підприємствах, а також навчання з видачі дозвільних документів та правилах відбору патологоанатомічного матеріалу при підозрі на АЧС.

Працівниками відділу опрацьовано 8 запитів щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин  по території Хмельницької області.

Продовжуються заходи з ліквідації африканської чуми свиней на свинофермі ПРАТ «Зернопродукт МХП» с. Коров’є Теофіпольського району.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як - сказу, сибірки та туберкульозу.

Всього за тиждень  щеплено проти:

  • сказу – 886 тварин,
  • сибірки - 763 голови,
  • досліджено на туберкульоз – 1282,
  • досліджено на лейкоз – 450.

Підготовлено і направлено до територіальних підрозділів листи з оглядами ситуації щодо ходу дезінфекції тваринницьких приміщень, готується аналіз виконання запланованих заходів з дезінфекції, дезінсекції та дератизації на територіях обслуговування.

Прийнято участь у виробничої нараді спеціалістів державної ветеринарної медицини Теофіпольського району, перевірено документацію щодо ліквідації вогнища АЧС в районі, документальне забезпечення протиепізоотичних заходів.

Ведеться аналіз проведення антирабічних заходів на територіях обслуговування установ державної ветеринарної медицини.

Розглянуто питання депопуляції диких кабанів,хід виконання завдань з цього напрямку.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 12469 бесід, 103 сходи села, роздано 5132 інформаційних матеріали, розклеєно 137 листівок, надруковано 6 статей в газетах та здійснений 1 виступ по радіо.

Ветеринарними фахівцями у складі 26 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 2846 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 398 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 42756 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 41 одиниць техніки.

Знято з обліку 18 одиниць.

Прийнято 79 громадян, яким надано роз`яснення по питаннях реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів.

 

сайт зроблено в adgrafics