Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

У зв’язку з потеплінням у лісі, уздовж доріг, ярів, чагарників пробудилися і почали своє полювання лісові кліщі. Деякі з них можуть бути переносниками небезпечних захворювань людини: енцефаліту, кліщового бореліозу (хвороба Лайма), висипного тифу та інших хвороб.


Кліщ – це дрібна членистонога комаха класу павукоподібних. Є величезна кількість видів кліщів, які мешкають у різних місцях.
Лісовий кліщ ховається у нижніх частинах чагарника, у траві, любить вологі темні місця в листяному та сосновому лісі, густому підліску. Кліщі чатую сидячи на листі нижніх гілок кущів, на кінчиках травинок, на висоті до півметра. На лапках лісового кліща є кігтики та присоски, що дозволяє йому надійно вчепитися в свою жертву. Діставшись до зручного місця на шкірі, кліщ проколює її своїм хоботком, виділяючи при цьому слину, що містить знеболюючу речовину і особливий склеювальний фермент, який відразу ж твердне. Завдяки йому і крихітним зубчикам, спрямованим назад, кліщ надійно прикріплюється до шкіри і починає смоктати кров з підшкірних кровоносних судин. Тоді й відбувається зараження небезпечними захворюваннями (якщо кліщ інфікований). Самці присмоктуються на нетривалий час, щоб поповнити запас поживних речовин для свого організму. А от самка може смоктати кров до 10 днів. Сама вона при цьому розбухає до розміру пучки мізинця і набуває брудно-сірого кольору. Потім вона відкладає яйця в кількості 1,5-2,5 тисяч.
Рекомендації прості. Збираючись до лісу, слід одягнути сорочку або гольф із довгими рукавами, а штани заправити в шкарпетки чи гольфи. Можна використовувати спеціальні засоби для відлякування кліщів, які продаються сьогодні в Україні. Після прогулянки слід зняти одяг і ретельно оглянути тіло. Одяг про всяк випадок випрати. Обов’язково, якщо ви побачили на своєму тілі укус кліща, або він вже присмоктався до вас, терміново треба звернутися до медичних установ, де з використанням спеціальних пристосувань його видалять.
Можна спробувати видалити кліща й самому. Найзручніше зробити це зігнутим пінцетом або хірургічним затискачем. Кліща потрібно вхопити якомога ближче до хоботка. Потім його акуратно потягувати і при цьому обертати навколо його тулуба в лівий бік. Через кілька обертів кліщ буде витягнутий цілком разом із хоботком.
Різкі рухи можуть призвести до того, що черевце кліща може відірватися, а голівка залишиться в шкірі. У такому разі слід витягнути її прожареною на вогні голкою, як звичайну скалку. Не варто використовувати масло, жирні креми тощо: вони закупорюють дихальні отвори кліща і провокують його до додаткового викиду токсинів у кров людини.
Після видалення кліща місце на шкірі, де він присмоктався, потрібно обробити спиртом або йодом.

сайт зроблено в adgrafics